Katil zanlısı kocanın ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi

Katil zanlısı kocanın ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi

Katil zanlısı kocanın ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi
18 Haziran 2019 - 08:35

Neşet KARADAĞ
ADANA(GÜNAYDIN)- Adana’da kıskançlık yüzünden eşi Leyla Avcı’yı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Yusuf Aziz Avcı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle dava açıldı.
Seyhan ilçesi Küçükdikili Söğütlü Mahallesi'nde 21 Ocaka 6 çocuk annesi eşi Leyla Avcı’yı (52) bıçaklayarak öldürdükten sonra Suriye’ye kaçmak isterken yakalanıp tutuklanan Yusuf Aziz Avcı (53) hakkındaki soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı, Avcı ile ilgili olarak ‘ Eşi kasten öldürme’ suçundan iddianame hazırladı. Adana 4.Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame yapılan incelemenin ardından kabul edildi. Savcı, sanık Avcı’nın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

İddianamede, sanık Yusuf Aziz Avcı ile eşi Leyla arasında uzun süre şiddetli geçimsizlik bulunduğu ve bu yüzden Avcı hakkında çok sayıda tedbir uygulandığı belirtildi. Avcı’nın eşine duyduğu kıskançlık yüzünden olay günü evde 15 yaşındaki oğlu B.A.A.’nın gözleri önünde eşi ile tartışmaya başladığı ifade edilen iddianamede cinayet anı şöyle anlatıldı:
“Yusuf Aziz, tartışma sırasında eşini banyo ve tuvaletin bulunduğu alana zorla götürdü. Daha sonra mutfaktan aldığı bıçakla, eşinin hayati bölgelerine vurdu, boğazını kestikten sonra da eşini orada bıraktı. Leyla Avcı, aldığı bıçak darbeleriyle ölürken şüpheli Yusuf Aziz, soğuk kanlılıkla mutfağa giderek yıkadığı suç aleti bıçağı üzerine alarak kaçtı. Şüpheli, hakkındaki yakalama çalışmaları sonucu Hatay’dan Suriye’ye kaçmaya çalışırken Erzin ilçesinde yakalandı.”

Bir berberde tıraş olurken yakalanıp tutuklanan Avcı, önümüzdeki ay yargılanmaya başlayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum