Katilini kovaladı

Lise öğrencisinin öldürülmesiyle ilgili dava açıldı

Katilini kovaladı

Lise öğrencisinin öldürülmesiyle ilgili dava açıldı

 Katilini kovaladı
15 Haziran 2019 - 09:07

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da kavga sonrası kendisini kovaladığı iddia edilen lise öğrencisi Azat Çiçek’i bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen İbrahim Demirel’in ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle dava açıldı. 
Seyhan ilçesi İstiklal Mahallesi'nde 9 Ocak’ta omuz atma yüzünden çıkan kavgada lise öğrencisi Azat Çiçek’i bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan İbrahim Demirel ile kavga sırasında Demirel’i yaraladığı öne sürülen tutuksuz Bilal Altunkaynak hakkındaki soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı, şüpheli Demirel ile ilgili ‘Çocuğu kasten öldürme, Bıçak ve diğer aletleri izinsiz olarak satma ve satın alma taşıma veya bulundurma’, Altunkaynak hakkında da ‘Silahla yaralama, hakaret’ suçlarından iddianame hazırladı. Adana 6.Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame yapılan inceleme sonucunda kabul edildi. Savcı, şüpheli Demirel’in ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 1 yıl, Altunkaynak’ın ise 2 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. 
İddianamede, İbrahim Demirel ile Yusuf Koç’un kavga olduğu öne sürülen İsmet İnönü Meslek Lisesi’ne doğru giderken 3-4 kişilik grupla karşılaştıkları, gruptaki Bilal Altunkaynak’ın Demirel’e omuz atarak, “Buraya kavga etmeye mi geldiniz lan” diyerek küfür edip üzerine saldırdığı belirtildi. Çıkan kavga sırasında Demirel ile yanındaki Koç’un kaçtığı, Altunkaynak ile lise öğrencisi Azat Çiçek’in de peşlerinden gittiği ifade edilen iddianamede, tekrar çıkan kavgada kemerle dövülen Demirel’in bıçakla Azat Çiçek’i öldürdüğüne dikkat çekildi. 
İddianamede savunmasına yer verilen Demirel, 30 kişilik gruptan kaçarken kendisini korumak için bıçağını çekip kalabalığa doğru salladığını belirterek, “Bıçağın Azat’ın göğsüne isabet ettiğini sonradan öğrendim. Azat’ın ölümü tamamen tesadüfi” dedi. 
Sanıklar önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacak. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum