Kaybeden muhtar adayının yaptıkları şok etti

Kaybeden muhtar adayının yaptıkları şok etti

Kaybeden muhtar adayının yaptıkları şok etti
02 Nisan 2019 - 14:54

Yaklaşık 20 yıldır Yeni Doğanlar köyünde muhtarlık yapan Mehmet Akyol, 31 Mart yerel seçimlerinde muhtarlığı kazanamayınca herkesi şaşkına eviren bir hareket yaptı.
İddialara göre, muhtar adayı Akyol, seçimden önce kurduğu oyun parkını, seçimi kaybedince yerinden söktü. Köydeki vatandaşlar duruma tepki gösterince, Mehmet Akyol söktüğü oyun parkını yerine koydu.
KAYBEDİNCE PARKI SÖKTÜ
Köyde yaşayan İzzet Çelik isimli bir vatandaş ”Muhtar parkı söküyor diye bana haber geldi, hemen geldim ve baktım muhtar çoğunluğu arabaya yüklemiş ve keserek almış bende kendisine bunu sökemezsin dedim. O da bana mahkeme kararı var dedi. Aynı zamanda kaymakam aradı bende bunu sökmeye geldim dedi. Bende bugün resmi tatil, Kaymakam bugün arayıp söktürmez, yarın resmi tatil kalktığı zaman Kaymakam beyle görüşüp ona göre sökeriz dedik. Yoksa elinde resmi belge varsa sökersin dedim. Biraz tartıştık, bende söktürmem dedim. Oyun park malzemelerini aşağıya indirdiler. Bu muhtar bizden oy almak için bu parkı kurdu. Ve kaybedince de gelip keserek söktü" dedi. 
“KENDİ İMKANLARIMLA ALDIM”
Muhtar adayı Mehmet Akyol ise olaylar karşısında şu ifadeleri kullandı; ”Daha önce bu yere BİMER'e şikayet konusu oldu ve bununla ilgili Alaplı Kaymakamlığında ifade verdim. Bu nedenle buraya oyun parkı mahkeme olduğu yere kurmam sıkıntılıydı. Bundan dolayı söktüm ve bu bana devlet tarafından verilmedi. Kendi imkanlarımla aldım"  
(Zonguldak)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum