Kayıp 2 kız arkadaş bulundu

Kayıp 2 kız arkadaş bulundu

Kayıp 2 kız arkadaş bulundu
22 Şubat 2020 - 09:01

Neşet KARADAĞ


ADANA(GÜNAYDIN)-Adana’da 2 gün önce kendilerinden haber alınamayan biri orta okul öğrencisi 2 kız arkadaş bulundu.
Yüreğir ilçesi Anadolu Mahallesi’nde kaybolan ve aileleri tarafından polis merkezine kayıp başvurusu yapılan 13 yaşındaki ortaokul 8. Sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Büşra Ökten ile aynı mahallede oturan arkadaşı 17 yaşındaki Mine Yolcu’dan sevindirici haber geldi. Ailelerinin ve polislerin her yerde aradığı 2 kız arkadaş polis merkezi yakınlarında bulundu. Kız çocukları önce Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülüp psikolog eşliğinde kaybolmaları ile ilgili ifadeleri alındı. Ardından, ailelerine teslim edildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden ekipler evlerine gittikleri kızlar ve aileleri ile görüştü.
Kızı Büşra Ökten’e kavuşmanın mutluluğunu yaşayan anne Gülsüm Ökten, kızını kucaklayıp, “Çok şükür yavruma kavuştum. Allah kaybolanları da ailelerine kavuştursun" dedi. Ağlayan kızını "Ağlama" diyerek sakinleştirmeye çalışan anne Ökten, "Kızım ile arkadaşları sokaklarda gezmişler. Hava karanlık olunca korkudan eve gelememişler, bir yere sığınmışlar, sabahlamışlar. Daha sonra polis merkezine gitmişler. Çok şükür kızıma kavuştum” dedi.
2 gün arkadaşı ile birlikte kendilerinden haber alınamayan Büşra Ökten ise bir daha evden annesi ya da babasından habersiz bir yere gitmeyeceğini belirterek, “Arkadaşımla birlikte gezmek için evden çıktık. Ancak hava kararınca korkup eve dönmedik. Sokaklarda gezdik. Bir gün sonra pişman olup polis merkezine gittik. Onlar da bizi ailemize teslim etti. Çok üzgünüm, bir daha böyle bir şey yapmayacağım” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum