Kendisini polise ihbar eden arkadaşını öldürdü

Kendisini polise ihbar eden arkadaşını öldürdü

Kendisini polise ihbar eden arkadaşını öldürdü
19 Ekim 2019 - 09:19

Adana’da uyuşturucu satma suçundan kendisini polise ihbar ettiği iddia edilen arkadaşı Suat Duruhan’ı tabancayla öldürdüğü öne sürülen Ramazan Yakacı, müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle yargılanmaya başladı.
Adana 5.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu Ramazan Yakacı, müştekiler Mehmet Duruhan, Veysel Eren ile sanığın avukatı geldi. İnşaat işiyle uğraştığını belirten sanık Yakacı, olay nedeniyle pişman olduğunu söyledi. Öldürdüğü Suat Duruhan’ı tanıdığını ve Diyarbakır’dan uyuşturucu getirirken yakalandıklarını belirten Yakacı, “Bu olay nedeniyle ceza aldık. Olay nedeniyle Suat’ın ağabeyi beni sorumlu tutuyordu.  Bana uyuşturucu sattırdılar. Olay günü Suat, uyuşturucu parasının eksik olduğunu söyleyip bana vurdu. Yere düşünce kendimi korumak için havaya ateş ettim. Kaçarken beni kovalamaya başladılar. Ben de arkama bakmadan ateş ettim. Silahı düğün olduğu için yanımda bulunduruyordum. Bir gün sonra Suat’ın öldüğünü duydum. Böyle bir olay olduğu için çok pişmanım” dedi.
Öldürülen Suat Duruhan’ın babası Mehmet Duruhan sanıktan şikayetçi oldu. Sanığın yalan söylediğini belirten baba Duruhan, “Sanık akrabam olur. Masum oğlumu öldürdü. Oğlum benimle birlikte işe gidip gelen biriydi. Oğlumu kısa mesafeden kafasına tabancayla ateş edip öldürmüştür.  Bunu size ve Allah’a havale ediyorum, benim çektiğim acıları kendisi de çeksin” dedi. Diğer müşteki Veysel Eren ise, kendisine ateş edilmediğini belirtip sanıktan şikayetçi olmadığını söyledi.
Mahkeme heyeti, sanık Ramazan Yakacı’nın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı, dinlenmeyen müşteki ve tanıkların dinlenmesi, eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum