'Keşke kimseye bir şey olmasaydı bana olsaydı'

2 öğrencinin ölümüne neden olan sürücü Aslan hakim karşısına çıktı, ölenlerin yakınlarına başsağlığı diledi, “O kardeşlerim için her gün ağladım, dua ettim” dedi

'Keşke kimseye bir şey olmasaydı bana olsaydı'

2 öğrencinin ölümüne neden olan sürücü Aslan hakim karşısına çıktı, ölenlerin yakınlarına başsağlığı diledi, “O kardeşlerim için her gün ağladım, dua ettim” dedi

'Keşke kimseye bir şey olmasaydı bana olsaydı'
10 Temmuz 2019 - 08:57

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da lüks aracıyla trafikte başka bir araçla yarış yaparken yaptığı kazayla üniversite öğrencisi Adil Şahpaz ile lise öğrencisi Senanur Akgül’ün ölümlerine neden olduğu iddia edilen 22 yaşındaki Muhammet Aslan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle yargılanmaya başladı.
Adana 5.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu Muhammed Aslan ile Aslan’ın yakalanmasını önlediği iddia edilen kuzeni tutuksuz Mustafa Üşenmez, müştekiler Hacer Akgül, Cuma Şahpaz ve tarafların avukatları geldi. Sanık Aslan, kazada ölenlerin yakınlarına başsağlığı, ölenlere de rahmet diledi. 
KAZA ANINI ANLATTI
Kaza nedeniyle çok üzgün olduğunu ifade eden Aslan, “Kaza günü evime doğru gidiyordum. Alkolü değildim. Bir aracın beni solladığını fark ettim. İçinde bir erkek bir bayan vardı.  Erkeğin bayanı darp ettiğini düşündüm.  Bu nedenle arkasından takip etim.  Hızımı tam bilmiyorum. 90-100 civarında olabilir.  Araç içinde bir sıkıntı olmadığını görünce ben yoluma devam ettim. Kavşaktan geçtiğim sırada karanlık ve ağaçlar bulunan refüjden telefonla konuşarak yola bakmadan bir yayanın yola çıktığını fark ettim.  Frene bastım. Aramızdaki mesafe çok azdı.  Çarpmaya engel olamadım. Direksiyonu kırınca sol şeride geçmeye çalışan araca çarptım.  O anda şoka girdim” dedi.
‘AMBULANSI VE POLİSLERİ GÖRÜNCE KORKTUM’
Kaza sonrası çarptığı yaya yardım etmek amacıyla gittiğini ifade eden Aslan, “Hareketsiz yatıyordu.  Etraftaki insanlar kaza yerine doğru gelmeye başladı. Bana zarar verebileceklerini düşünerek korku ve panikle uzaklaştım” diyerek kendini savundu. Aslan, kazadan sonra kuzeninin evine gittiğini ve daha sonra birlikte kaza yerine gittiklerini belirtti. Yaşadığı şok nedeniyle devamlı ağladığını ifade eden Aslan, “Kaza yerinde polisleri ve ambulansları görünce daha çok korktum.  Ardından kız arkadaşımın evine gittim. Böyle bir kaza olduğu için çok üzgünüm.  Keşke kimseye bir şey olmasaydı, bana olsaydı. 5 aydır cezaevindeyim, o kardeşlerim için her gün ağladım, dua ettim. Vicdan ve merhamet sahibiyim” diyerek tahliyesini istedi.
Diğer sanık Üşenmez ise, suçlamayı kabul etmedi. Sadece, evine gelen kuzeni Aslan’ı kaza yerine götürdüğünü ve sonra istediği yere bıraktığını belirtti.
SENANUR’UN ANNESİ ŞİKAYETÇİ OLMADI
Kazada ölen Senanur Akgül’ün annesi Hacer Akgül, zararının giderildiğini sanıktan şikayetçi olmadığını söyledi. Ölen Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Adil Şahpaz’ın babası Cuma Şahpaz ise sanıktan şikayetçi oldu.
Mahkeme heyeti, sanık Aslan’ın tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum