‘Kişisel Verilerin Korunması’ semineri yapıldı

‘Kişisel Verilerin Korunması’ semineri yapıldı

 ‘Kişisel Verilerin Korunması’ semineri yapıldı
18 Şubat 2020 - 08:32

Türkiye Barolar Birliği, Adana Barosu ve Türkiye Avukatları Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (TÜRAVAK) işbirliği ile düzenlenen “Teori ve Uygulama Açısından Kişisel Verilerin Korunması” konulu üç günlük sertifikalı ileri eğitim programı Baro Tesisleri’nde tamamlandı.
Moderatörlüğünü TBB Eğitim Merkezi Kurul üyesi Av. ŞadanTutumlu’nun yaptığı programda; Dr. Damla SongurHacıgüzeller (Atılım Üniversitesi Bilişim Hukuku Öğretim Üyesi), Av. Mehmet Ali Koksal (CIPT), Av. Burak Memiş (Avukat-Bilgisayar Mühendisi) tarafından eğitim verildi. Seminere Adana, Gaziantep  Antalya ve İzmir Barolarından  103 avukat katıldı.
 
TÜRAVAK Yönetim Kurulu üyesi ve Saymanı Av. E. Özge Bayır'ın da katılımıyla, üç gün devam eden ve 50’şer dakikalık 24 dersten oluşan eğitim programı sonunda katılımcılara törenle sertifikaları Baro Başkanı Av. Veli Küçük tarafından verildi. Baro Başkanı Küçük, sertifika töreninde yaptığı  konuşmasında, bu dönemin en önemli alanlarından birinin KVKK olduğunu söyleyerek, eğitimlerin önemine dikkat çekti. Baro olarak KVKK Komisyonu oluşturduklarını belirten Küçük yaptığı konuşmada; “Meslektaşlarımızın kendilerini sürekli yenileyebilmeleri için eğitimlere çok önem veriyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından eğitimlerini başarıyla tamamlayan avukatlara sertifikaları takdim edildi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum