Kızı için öldü

Kadın ismiyle internette hesap açıp kızının sevgilisiyle buluşmak istedi, çıkan çatışmada öldürüldü

Kızı için öldü

Kadın ismiyle internette hesap açıp kızının sevgilisiyle buluşmak istedi, çıkan çatışmada öldürüldü

Kızı için öldü
26 Mayıs 2022 - 09:06

 ADANA(GÜNAYDIN)-Adana'da kızının sevgilisi ile buluşmak için internette kadın ismiyle hesap açan baba randevu yerinde çıkan silahlı çatışmada öldürüldü.

Seyhan ilçesi Onur Mahallesi'nde yaşayan 37 yaşındaki Mesut Toprak, 17 yaşındaki kızı D.T.'nin peşini bırakmadığını iddia ettiği 25 yaşındaki İsmail Y. ile buluşmak için akıllara gelmeyecek bir plan yaptı. Toprak, iddiaya göre, 'Ahsen' ismiyle sahte bir genç kadın sosyal medya hesabı oluşturup, İsmail Y. ile görüşmeye başladı. Bu hesap üzerinden İsmail Y.'yi "Cansu isminde bir arkadaşım var. Seninle tanışmak istiyor" diyerek buluşma teklifinde bulundu. Teklif üzerine, İsmail Y., arkadaşları Muhammet E. Ö. (21) ve İbrahim A. (24) ile birlikte 19 Mayıs günü saat 23.30 sıralarında otomobille Toprak'ın söylediği sokağa gitti.
 
Toprak, İsmail Y.'nin otomobil ile geldiğini görünce silahını çıkarıp peş peşe ateş etti. Bu sırada İsmail Y.'nin yanındaki Muhammet E.Ö. da tabancası ile Toprak’a ateş etti.Bacağına ve başına isabet eden kurşunlarla yaralanan Toprak olay yerinde yaşamını yitirdi. Saldırganlar ise kaçtı.Yapılan operasyonla şüpheliler, yakalandı. Şüphelilerden İsmail Y’nin sorgusunda, "İnternet üzerinden tanıştığım Cansu ile buluşmaya gittim. Kadını göremeyince ayrılmak istedim o sırada bir kişi ateş etti. Muhammet de ona ateş etti” dediği öğrenildi.
Şüphelilerden Muhammet E. Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, İsmail Y., İbrahim A. ile Mesut B. ise adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum