'Kızımızı intihara yönlendirdiler'

Karaisalı ilçesinde evinde eşi tarafından ölü olarak bulunan kadının annesi ve babası, kızlarının ölümünden damatlarını sorumlu tutup suç duyurusunda bulundular

'Kızımızı intihara yönlendirdiler'

Karaisalı ilçesinde evinde eşi tarafından ölü olarak bulunan kadının annesi ve babası, kızlarının ölümünden damatlarını sorumlu tutup suç duyurusunda bulundular

'Kızımızı intihara yönlendirdiler'
25 Nisan 2019 - 09:08

Neşet KARADAĞ
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’nın Karaisalı İlçesi’nde av tüfeği ile vurulmuş halde ölü bulunan bir çocuk annesi Özlem Zopçuk’un babası Ahmet ve annesi Fatma Şahin, kızlarının damatları tarafından şiddet ve baskı sonucu intihara sürüklendiğini iddia ederek Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Karaisalı ilçesinin Çevlik Mahallesi’nde yaşayan ve 4 yıl önce Mustafa Zopçuk (28)  ile evlenen Özlem Zopçuk (23), 5 Nisan’da eşi tarafından evde av tüfeğiyle vurulmuş halde ölü olarak bulundu. Olaydan bir gün önce eşi ile birlikte Adana Marsa Doğum Hastanesi’ne giderek 1.5 aylık bebeğini kürtajla aldıran Zopçuk’un cesedi gerçek ölüm nedenin tespit edilmesi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Yapılan otopsinin ardından genç kadının cenazesi Adana Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Özlem Zopçuk’un ölümüyle ilgili Karaisalı Cumhuriyet Savcılığı’nca soruşturma başlatılırken Zopçuk’un babası Ahmet ve annesi Fatma Şahin, kızlarının ölümünden damatları Mustafa Zopçuk ile Zopçuk’un babası Adem, annesi Teslime, babaannesi Anış Zopçuk ve ölen kadının yasak aşk yaşadığı iddia edilen Y.Ş.’yi sorumlu tutup Karaisalı Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, Mustafa Zopçuk’un işsiz, kumar oynayıp alkol aldığı ve eşini devamlı dövdüğü belirtilerek, “Mustafa’nın annesi, babası ve babaannesi de Özlem’i hizmetçi gibi kullanıp, adeta esir gibi çalıştırmışlardır. Özlem’in cesedinin sırt kısmının üç yerinde morluklar olduğu yıkayanlar tarafından tespit edilmiştir. Eşi tarafından zorla intihar ettirilen Özlem’in haklarının aranması ve  Özlem’i intiharına sebebiyet veren Y.Ş. hakkında dava açılması için tahkikatın genişletilmesini talep ederiz” denildi.
Ölen genç kadının annesi Fatma ve babası Ahmet Şahin, kızlarının ölümünden damatlarının sorumlu olduğunu iddia ederek, “Mustafa evini geçindirmek için çalışmazdı. Gece için içip eve geldiğini kızımız bize söylemişti. Kızımızı hamal gibi kullanıyorlardı. Evin işleri, hayvanların otlatılması, odun getirilmesi gibi tüm işleri yaptırıyorlardı. Kızımızı bunalıma sürüklemişler. Adana’ya düğüne gitti. Köye döndükten 1 saat içinde evladımıza ne yaptılarsa yaptılar. Kızımızı intihara sürükleyenlerin tutuklanıp cezalandırılmalarını istiyoruz” dedi.
Hakkında suç duyurusunda bulunulan Mustafa Zopçuk ise eşinin ölümünden sonra jandarmada verdiği ifadesinde, eşinin kendisini Y.Ş. isimli bir kişi ile aldattığını öğrendiğini iddia etti. Zopçuk, “Eşimi kürtaj için hastaneye götürdüğümde telefonuna ‘Ne ettin’ diye mesaj geldi. Araştırınca eşimin beni aldattığını öğrendim. Hastanede eşimle tartışmaya başladık. Tartışma sırasında ‘Bu mesaj nedir?’ diyerek itekledim, bu esnada kafasını duvara çarptı. Ablasının evine gittiğimizde tartışma sırasında Y.Ş. ile 6 aydır görüştüğünü ve ama ilişki yaşamadığını söyleyince bir anlık sinirle bir kez yüz kısmına vurdum.  Köye geldiğimizde annemin sırtında dal getirdiğini görmüş bana ‘git anneni yardım et’ dedi. Annemin yanına gidip dönmem 5 dakika sürdü. Eve geldiğimde Özlem kanlar içindeydi” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum