Koca dehşeti

Kendisinden boşanmak için dava açan eşi ile baldızı ve kayınbiraderini öldürdü, kayınvalidesini ise yaralayıp kaçtı

Koca dehşeti

Kendisinden boşanmak için dava açan eşi ile baldızı ve kayınbiraderini öldürdü, kayınvalidesini ise yaralayıp kaçtı

Koca dehşeti
09 Nisan 2019 - 09:03

Katil zanlısı kaçarken, “2 kişiyi daha öldüreceğim” diye bağırdı. Ölüm evinde katilin görmediği anne ile oğlu ise sağ kurtuldu
Neşet KARADAĞ
 ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da Mehmet Öneker, kendisinden boşanmak için dava açan eşi ile baldızını ve kayınbiraderini öldürdü, kayınvalidesini ise yaraladıktan sonra kaçtı. Öneker’in olayda 2 tabancayla ateş ettiği, evde görüş alanı dışında bulunan kayınbiraderinin eşi ile 1.5 yaşındaki oğlunun yüzlerini yastık ile örterek kurtuldukları ortaya çıktı. Öneker’in evin kapısından, “Bugün buradan kimse sağ çıkmayacak” dediği öğrenildi.
 
Plastik ürünleri üreticiliği yapan Mehmet Öneker’in (45) kendisine boşanma davası açan 23 yıllık eşi 3 çocuk annesi Ayla Öneker (39) ile konuşmak için dün akşam kayınvalidesi Hacer İrketi’nin (70) Seyhan İlçesi’ne bağlı Sümer Mahallesi’nde evine gitti. Evin kapısından içeri giren Öneker, iddiaya göre, elindeki iki tabanca ile eşi Ayla’yı, baldızı Reyhan İrketi’yi (51) ve kayınbiraderi İzzet Bahri İrketi’yi (45) tabancayla öldürdü.
ANNE OĞUL MUCİZE ESERİ KURTULDU
Kayınvalidesi Hacer’i ise yaraladı. Evde bulunan ve katil zanlısının görüş alanı dışında kalan İzzet Bahri’nin eşi Aygül ve oğlu 1.5 yaşındaki Cumali, yüzlerini yastık ve krlent ile örtüp kurtuldu. Cinayet bürosu ekipleri, olaydan sonra kaçan katil zanlısı Öneker’i yakalamak için olay yerindeki ve çevredeki güvenlik kamera görüntülerini toplayıp inceleme başladı.
‘KATİLİ BİR ANCA YAKALASINLAR’
Bacağından yaralanan Hacer İrketi'nin tedavisi Şehir Hastanesi’nde sürerken otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Morgu’na kaldırılan 3 kardeşinin cenazesini almaya gelen Hamide İrketi, katil zanlısı eniştesi Mehmet Öneker’in bir an önce yakalanmasını istedi. Mehmet Öneker’in kız kardeşini devamlı dövdüğünü ve hakkında onlarca uzaklaştırma kararı bulunduğunu belirten abla İrketi, “23-24 yıldır evliydiler. 3 çocukları var. Mehmet, uyuşturucu kullanırken zorla kardeşime de kullandırıyordu. Devamlı kardeşimi dövüyordu. Kardeşim bize zarar verir diye sesini çıkartmıyor, bize söylemiyordu. Mehmet şizofreniydi. Kendisine bakana bile zarar veren biriydi. Kardeşim dayağına ve uyuşturucu içermesine dayanamayıp ayrılmaya karar vermişti. Mehmet kardeşimi öldürtmek için 9 bin liraya adam bile tutmuştu. Kardeşim yediği dayaklardan ölümlerden döndü, kırılmadık yeri kalmamıştı. Şikayet etti. Uzaklaştırma verdiler. Yine gelip dövdü. Bana ‘seni öldürüp kardeşine ceza vereceğim’ bile diyordu. Öldürmek için nöbet tutuyordu. Sonunda yaptı. Karını öldürseydin, diğerlerinin ne suçu vardı?” dedi.
‘BUGÜN BURADAN KİMSE SAĞ KURTULAMAYACAK’
Abla Hamide İrketi, Mehmet Öneker’in kız kardeşi Ayla ile görüşmeye geldiğini ve kapıyı açar açmaz, “Bugün buradan kimse sağ kurtulamayacak” dedikten sonra çifte tabancayla ateş etiğini belirterek şunları söyledi:
‘ÖLÜLERİNE BİLE SIKMIŞ’
“Olaydan sonra yaralı annem ve mucize eseri kurtulan yengem  Aygül bana yaşananları anlattı. Mehmet, tabancayı doğrulttuğunda ağabeyim Bahri, ‘Gel Mehmet otur konuşalım’ demeye kalmadan ateş etmeye başlamış. Tabancalardaki mermilerin tamamını sıkmış. Olay sırasında kapının arka kısmında kalan yerde oturan yengem Aygül ve 1.5 yaşındaki oğlu Cumali olayın şokuyla yüzlerini yastık ve kırlentle örtmüş. Mehmet, onları görmemiş. Yengem ‘silahı gördüm. Korkudan sesimizi çıkaramadım’ dedi. Yeğenim ise olay nedeniyle şoka girmiş halde. Ölülerine bile sıkmış. Bu ne vahşettir.”
‘2 KİŞİYİ DAHA VURACAĞIM’
Mehmet Öneker’in evden çıkarken “2 kişiyi daha vuracağım” dediğini belirten Hamide İrketi, “Annem ve yengem, Mehmet’in bizleri de vuracağını söylemiş. Geride ben ve kardeşim kaldı. Hayatımız tehlikede. Bir an önce Mehmet’in yakalanmasını istiyoruz. Yoksa gelip bizi de öldürebilir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’dan bir isteğim var, kardeşlerimin kanı yerde kalmasın, bir an önce katil yakalansın” dedi.
‘AYLA’NIN HİÇ YÜZÜ GÜLMEDİ’
Öldürülen Ayla Öneker’in kuzeni Hülya Tekakan ise, Mehmet Öneker’in devamlı kuzenini dövdüğünü belirterek, “Ayla’nın hiç yüzü gülmedi” diyerek ağladı.
3 kardeşin cenazeleri yapılan otopsinin ardından kardeşleri Hamide ve Şevki İrketi’ye teslim edildi. 3 kardeş Doğankent Mahallesi Pekmezli Köyü’ndeki mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum