Koop-İş’te Rasim Mart güven tazeledi

Koop-İş’te Rasim Mart güven tazeledi

Koop-İş’te Rasim Mart güven tazeledi
03 Ağustos 2021 - 10:36

Türk-İş'e bağlı Koop-İş Sendikası Adana Şubesi'nin 14. Olağan Genel Kurulu Adana’da bir otelde gerçekleşti. Tek liste halinde gidilen genel kurulda mevcut Şube Başkanı Rasim Mart güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.
Divan Başkanlığını Koop-İş Genel Sekreteri Metin Güney, yaparken genel kurula Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar ile Türk-İş'e bağlı sendika Başkanları katıldı.
Genel kurulunun açılış konuşmasını yapan şube başkanı Rasim Mart, “1964 yılında bir avuç büro emekçisinin kurduğu, bugün kamu ve özel sektörde üye sayısı ve örgütlü olduğu iş yerleri bakımından lider sendika olan sendikamız, sendikal değişimin, yenilenmenin, gelişmesinin öncüsü bir sendika konumuna ulaşmıştır. Sizler için çalıştığımızı, sizleri mutlu etmek, sorunlarınızı aza indirmek, bize olan inanç ve güveninizi boşa çıkarmamak için emek harcadığımızı bilmenizi isterim" dedi
KADROYA GEÇİRİLMELİ
Türk-iş 4. bölge Temsilcisi edip Gülnar da yaptığı konuşmada sendikal hareketin ve çalışma hayatının zorluklarından bahsetti. Başta KİT'ler olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında halen taşeron işçi çalıştırıldığına dikkat çeken Edip Gülnar, "Artık buna bir son verilmeli" dedi. Gülnar, "Yıllardır aynı işyerinde geçici işçi olarak çalışan işçilerinde beklentilerinin karşılanmasını istiyoruz. Tüm dünyada etkili olan pandemi ülkemiz de etkili olmuştur. çalışma hayatının yapısı değişmiş. iş ve gelir güvencesi önem kazanmıştır" diye konuştu.
DELEGE RASİM MART DEDİ
Konuşmaların ardından seçime geçildi. Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay'dan gelen delegeler oy kullandı. Delege oylarının tamamını olan mevcut Başkan Rasim Mart, Koop-İş Başkanı seçildi. Yönetim Kurulu ise, şu isimlerden oluştu: Rasim Mart (Başkan) Vedat Biberli, Alper Kocaman, Feyzettin Zorlu ve Hasan Dündar
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum