‘Korna çalma’ cinayeti davasında Iraklı sanıktan ilginç savunma

‘Korna çalma’ cinayeti davasında Iraklı sanıktan ilginç savunma

‘Korna çalma’ cinayeti davasında Iraklı sanıktan ilginç savunma
17 Ağustos 2019 - 08:55

HAYDAR ŞENGÜL

ADANA (GÜNAYDIN) -
Adana'da, korna çalma yüzünden çıkan kavgada Suriyeli bir gencin öldürülmesiyle ilgili biri tutuklu 7 Iraklı sanığın yargılanmasına devam edildi. Cinayet suçunu itiraf eden sanık F.A., “Korktuğum için bıçağı salladım” diyerek kendini savundu.
Merkez Seyhan ilçesi Gülpınar Mahallesi Meydan Caddesi'nde, 5 Ağustos 2018’de "korna çalma" tartışması yüzünden çıkan bıçaklı kavgada Suriyeli İbrahim Elzekkur öldürüldü. Olayın ardından Irak uyruklu F.A, A.A, B.A, Y.A, N.A, H.H. ve N.K. tutuklandı. Yargılama sırasında sanıklardan F.A. dışında diğer sanıklar adli kontrol şartıyla tahliye edildi.
Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki devam eden duruşması kısa süre önce yapıldı. Duruşmaya, Suriyeli İbrahim Elzekkur'u (24) "korna çalma" tartışmasının ardından bıçaklayarak öldürdükleri ileri sürülen tutuklu Iraklı F.A. ile tutuksuzlar A.A, B.A, Y.A, N.A, H.H, N.K. ve müşteki Muhammed Zakkur geldi. Sanıkların avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada mahkeme başkanı, bazı tanıkların zorla getirilme kararına rağmen bulunamadıklarını söyledi. Mahkeme Savcısı, eksikliklerin giderilmesini isteyerek tutuklu sanık F.A.’nın kaçma ihtimaline karşın tutukluluğunun devamına karar verilmesini talep etti. 
Daha sonra tercüman aracılığıyla sanıklara söz hakkı verildi. Suriyeli İbrahim Elzekkur’u öldürdüğünü itiraf eden F.A., Elzekkur’un kendisine küfrettiğini iddia ederek, “Kendisi ters yoldan geliyordu. Bana saldırdı. Korktum ben de bıçağı salladım. Kendimi savunmak amacıyla yaptım. Kamera kayıtları görüntülerinden doğrular anlaşılacaktır” diyerek tahliyesini istedi. 
Diğer sanıklar ise haklarındaki suçlamayı kabul etmeyerek, beraatlerini talep etti. 
Mahkeme heyeti, sanık F.A'nın tutukluluğunun devamına karar verip, duruşmayı eksikliklerin tamamlanması ve duruşmaya gelmeyen tanıkların zorla getirilmeleri için ileri bir tarihe erteledi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum