Korona tehlikesine karşı hayvanlar da aşılanıyor

Korona tehlikesine karşı hayvanlar da aşılanıyor

Korona tehlikesine karşı hayvanlar da aşılanıyor
06 Nisan 2020 - 09:26

MUSTAFA ÖZKE

ADANA (GÜNAYDIN) –
Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Covid-19 virüsü ile zorlu mücadeleye devam edilirken, Adana Tarım İl Müdürlüğü de virüse karşı hayvanları aşılayarak, çiftçilere destek oluyor.
Korona virüs salgınının hayvanların temizliği ve hijyeni konusunda da büyük önem taşıdığını belirten yetkililer, "Bilindiği üzere yeni koronavirüs solunum yolu enfeksiyonu yapan bir virüs olup, hasta kişilerin öksürme ve hapşırmayla ortaya saçtığı damlacıkların ortamdaki diğer bireylerin ağız, burun ve gözlerine temasıyla veya damlacıkların yapıştığı yüzeylere dokunduktan sonra ellerin ağız, burun veya göze götürülmesiyle bulaşabiliyor. Bu noktada gıdanın üretimi ve satış aşamalarında olduğu gibi hayvanların da temizliği ve sağlıklı yetiştirilmesi çok büyük önem arz ediyor." dedi.
Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri, "Bu kapsam doğrultusunda İl ve İlçe Müdürlüklerimiz Veteriner Hekimleri tarafından hayvan hastalıkları aşı çalışmalarına ara vermeden devam edilmekte ve koronavirüsün yayılımının önlenmesi amacıyla hayvanlarda da hijyen konusuna azami özen gösterilmektedir." diyerek, korona virüsü karşısında dikkatli olunması tavsiyesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum