Korona virüse karşı mobil dezenfekte robotu yaptılar

Akkapı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fazlı Aşcıoğlu, okulda Covid – 19 ile mücadele kapsamında mobil dezenfekte robotu ile yüz koruyucu maske geliştirildiğini açıkladı.

Korona virüse karşı mobil dezenfekte robotu yaptılar

Akkapı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fazlı Aşcıoğlu, okulda Covid – 19 ile mücadele kapsamında mobil dezenfekte robotu ile yüz koruyucu maske geliştirildiğini açıkladı.

 Korona virüse karşı mobil dezenfekte robotu yaptılar
28 Mart 2020 - 09:32

HAYDAR ŞENGÜL

Akkapı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fazlı Aşcıoğlu, Korona virüs salgınının yaygınlaşmaya başlamasının ardından proje çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını belirterek, okulda Covid – 19 ile mücadele kapsamında mobil dezenfekte robotu ile yüz koruyucu maske geliştirdiklerini açıkladı.
Okul Müdürü Aşcıoğlu, proje ekibinde elektrik - elektronik alanı öğretmeni Soner Gürkan'ın, elektronik öğretmeni Abdullah Çulha'nın, yenilenebilir enerji teknolojileri alanı öğretmeni Okan Gürhan ile mobilya ve iç mekan tasarı alanı şefi Avni Üstündağ'ın görev aldığını söyledi.

"DÜŞÜNDÜĞÜNÜ İFADE EDEBİLEN
ÖĞRENCİLER YETİŞTİRİYORUZ"


Akkapı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin geçmişten bugüne çok değerli projelerle önemli ödüller kazandığını açıklayan Aşcıoğlu, "Okulumuzun vizyonu düşünen ve düşündüğünü ifade edebilen, toplumsal gelişmeleri, görev ve sorumluluklarını bilen, mesleklerinde başarılı olabilmek için yeni mesleki teknolojileri takip etmenin gerekliliğini bilen, iş ve yüksek öğretime hazırlanan bireyler yetiştiren kurum olmaktır." dedi.

“GURUR DUYULAN BİR
EĞİTİM YUVASIYIZ”


Türkiye'nin ihtiyacı olan nitelikli, çağdaş, insani değerlere bağlı, saygılı, mesleklerinde başarılı teknik elemanlar yetiştirmeyi amaç edindiklerini anlatan Aşcıoğlu, "Misyonumuz mesleki eğitim standartlarını uluslararası düzeyde yakalamış ve modern eğitim teknolojileriyle donatılmış bir okul olmak, ileri düzeyde tamamı istihdam edilebilir niteliklere sahip öğrenciler yetiştirmek, yetiştirdiği bireylerle örnek gösterilen ve mensubu olmaktan gurur duyulan bir eğitim, bilim ve kültür merkezi olmaktır." şeklinde konuştu.
Aşcıoğlu, okul bünyesinde bulunan okullar hakkında da şunları söyledi; Bilişim teknolojileri alanı, biyomedikal cihaz teknolojileri alanı, elektrik-elektronik teknolojisi alanı, metal teknolojisi alanı, mobilya ve iç mekan tasarımı alanı, yenilenebilir enerji teknolojileri alanı.

İŞTE OKULUN BAŞARILARI

Akkapı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fazlı Aşcıoğlu, okulun başarıları konusunda da şu açıklamalarda bulundu: 2006 yılında Ulusal Ajansın desteklediği LDV projesi ile Tıbbi Cihazların Onarımı projesi ile Sevilya/İspanya'ya 10 öğrencimiz gitti. 2007 yılında Ulusal Ajansın desteklediği LDV projesi ile Güvenlik Sistemlerinin İncelenmesi projesi ile Prag/Çek Cumhuriyeti’ne 7 öğrencimiz gitti. 2009-2010 Beceri Tabanlı Proje yarışmasında Akıllı Sera projesi ile ilde birinci oldu. Antalya da yapılan bilek güreşi Türkiye şampiyonasına katılan öğrencimiz üstün başarı sergileyerek Türkiye 2.'si oldu. 2011 yılında öğrencimiz Cahit Can Akyol bilek güreşinde Türkiye 2.'si olmuştur. Aynı yıl Antalya'da yapılan Avrupa Şampiyonasında Avrupa 4.'sü olmuş milli bir sporcumuz bulunmaktadır. 2011 yılında halter genç bayanlarda Olcay Süsgün isimli öğrencimiz Türkiye 4.'sü olmuştur. 2011 yılında Ulusal Ajansın desteklediği LDV-VETPRO projesi ile Güneş Enerjisinin Tarımda Kullanımı” projesi ile İspanya ve Avusturya'ya gidilmiştir. 2010 yılı mali destek programı çağrısında Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Biyomedikal Cihazları Bakım Onarım Elemanı Yetiştirilmesi projesi 2011 ve 2012 yıllarında uygulanmıştır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum