Kozay: Türkiye üretimsizliğe mahkum edildi

Kozay: Türkiye üretimsizliğe mahkum edildi

Kozay: Türkiye üretimsizliğe mahkum edildi
02 Haziran 2018 - 09:58

ADANA (GÜNAYDIN) – Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Av.Emrah Kozay, AKP iktidarı döneminde uygulanan ekonomi politikalarının ülkede bir avuç zengin yaratıp milyonları yoksulluğa mahkum ettiğini söyledi. Av. Kozay, “CHP iktidarında üreten, büyüyen ve hakça bölüşen bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz” dedi. CHP Adana İl Başkanı Av. Emrah Kozay, AKP iktidarında uygulanan politikaların Türkiye’yi üretimden uzaklaştırdığına işaret etti. AKP döneminde Türkiye’nin enflasyon oranı dünya ortalamasının beş katının üstüne çıktığını ve Türk Lirasının son beş yılda en çok değer kaybeden paralardan biri haline geldiğini belirtti.

Av. Kozay, “16 yıllık süreçte uygulanan yanlış ekonomi politikalarının sonucu olarak bir avuç yandaş sürekli zenginleşmiş, 16 milyon insanımız yoksul, 6 milyon insanımız işsiz kalmıştır. Emeğinin karşılığını alamayan milyonlarca emekçi ise açlık sınırının altında olan asgari ücretle yaşamlarını sürdürmeye çalışmakta, gerçek anlamda yaşam mücadelesi vermektedir” diye konuştu.

AKP’nin ekonomisi politikalarının yolsuzluğu yaygınlaştırıp, yoksulluğu derinleştirdiğini dile getiren Av. Kozay, “Türkiye, tek adam yönetimi altında yatırımsızlık, üretimsizlik ve kirli sanayilerin yanı sıra kötü yönetime mahkum edilmiştir. CHP olarak, 24 Haziran’dan sonra toplumun yok sayılan yüzde  99’undan yana, emekliden, esnaftan, çiftçiden, üretenden ve tüm yoksullardan yana olan bir geleceği yaşama geçireceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum