'Küçük önlemler doğalgazda % 35'e kadar tasarruf sağlar'

'Küçük önlemler doğalgazda % 35'e kadar tasarruf sağlar'

'Küçük önlemler doğalgazda % 35'e kadar tasarruf sağlar'
26 Şubat 2020 - 14:01

Aksa Çukurova Doğalgaz Adana Bölge Müdürü Tufan Duman, Adana’da 165 bin aboneye doğalgaz konforunu ulaştırdıklarını açıkladı. Duman, “Termostatı sadece bir derece düşük sıcaklığa ayarlamak %7 tasarruf sağlar” dedi. Duman;2019 yılında başlattıkları “Mutfaklarda Doğal Gaz Dönüşüm Kampanyası” kapsamında doğal gaz abonesi olan birçok müşterilerinin sadece mutfakta pişirme amaçlı doğal gaz kullanmak üzere abone olduklarını söyledi.
Adana’da ise 165 bin aboneye doğal gaz konforunu sunan, her yıl daha fazla aileye doğal gaz ulaştırmak amacıyla hız kesmeden çalışan Aksa Çukurova Doğalgaz, tasarruflu doğal gaz kullanmanın yollarını açıkladı.
Aksa Çukurova Doğalgaz Adana Bölge Müdürü Tufan Duman, Yatırım Şefi Şehmuz Evren,  Entegre Yönetim Sistemleri Uzmanı Damla Şen ile birlikte Çukurova Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek Başkan Cafer Esendemir, Başkan Yardımcıları Yasemin Atasoy ve Mehmet Uluğtürkkan’ı göreve seçilmelerinden dolayı kutlayarak başarılar diledi. 
Aksa Çukurova’nın, alanında uzman ve güçlü kadrosuyla, her yıl binlerce aileyi doğal gaz konforuyla buluşturmaya devam ettiğini belirten Adana Bölge Müdürü Tufan Duman, doğalgaz konforunu daha tasarruflu kullanmak için önerilerini paylaştı. Duman’ın önerileri şöyle: “Mutfakta ve banyoda tüpe göre beş kat daha ucuz olan ve ısınmada ithal kömüre göre yarı yarıya tasarruf sağlayan doğal gazı kullanırken, oda sıcaklığını sadece bir derece düşürerek yüzde 7 tasarruf elde edebilirsiniz. Alacağınız küçük önlemlerle hem doğal gaz faturanızda önemli oranda tasarruf sağlayabilir hem de enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına destek olabilirsiniz. Isı kaybının büyük bir çoğunluğu, çatı, duvar ve pencerelerin ısıyı içeride tutacak özellikte olmamasından kaynaklanır. Özellikle büyük m²’li evlerde yalıtım önemli ölçüde fark yaratıyor; çatı, dış duvar yalıtımı ve çift camlı pencere sistemi yaptırarak %35’e varan oranlarda tasarruf edilebilir".
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum