Küçük yazar, eserleriyle okurlarını hayran bırakıyor

Küçük yazar, eserleriyle okurlarını hayran bırakıyor

 Küçük yazar, eserleriyle okurlarını hayran bırakıyor
21 Ocak 2020 - 08:42

HAYDAR ŞENGÜL
 
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Öğretmen Zeynep Erdoğan Ortaokulu 6 –D sınıfı öğrencisi İbrahim Görevin henüz 11 yaşında. Görevin,  büyük işlere imza atarak belki de geleceğin yazarı edebiyatçısı olacak. Yazdıkları ile etrafındaki bir çok insanı kendine hayran bırakan İbrahim Görevin sevgi ve aşk üzerine yazdığı şiirleri belki bir daha asla yaşanmayacak.
Görevin, " Aşklar vardır, Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı , Ferhat ile Şirin, Aşk, tarihler  boyunca insanoğluna hayat veren, yaşamı  güzelleştiren, zenginleştiren  bir duygu olmuştur. Tarihteki kimi aşklar öyle çalkantılı, öyle skandallarla dolu olmuştur ki, bu aşkların başrol oyuncuları ta günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Peki ne oldu da şuan yaşadığımız dünyamızda böylesine aşklar görmüyor ve duymuyoruz. Biz insanlar yani büyüklerimiz her zaman demezler mi bu dünyada sevmenin sevilmenin her şeyin önünde geldiğini peki bunları bildiğimiz halde tüm hayatlarımızı berbat hale getirmek için verilen mücadeleye anlam veremiyorum. Hayatımızın her koşulunda zorluklarla mücadele etmekten kaçınarak zarar veren insanları anlamak ve anlatmak için içinde sevgi olan mutluluk olan ve her koşulda yaşamı ve insanları sevmenin ne olduğunu anlatmak istedim." dedi
Yeni başladığı romanda bir hayli ilginç örnek aldığı bazı isimleri sıralayan küçük yazar İbrahim Görevin  Jean-Christophe Grangé, John Verdon, Ahmet Ümit, ReginaldHill, DashielHammett, Agatha Christie gibi ünlü yazarlardan esinlendiğini söyledi.
Görevin, yazıdan küçük bir kesit sunarak romandan şöyle bahsediyor, "Ortaköy adlı köyde kimliği belirlenemeyen seri katil her gün bir kişiyi öldürmeye başlayınca kasabada bir korku başlar. Bunun üzerine  şerif TammisFoxton, cinayetleri aydınlatması ve katili yakalaması için dünyanın en iyi dedektifi olan JackDowson a haber verir. Haberi Alan Jack hemen Ortaköy e gider  biraz araştırma yaparak yaşananları ve gerçeği öğrenince çok şaşırır gerçekler karşısında hayretler içinde kalan dedektif işin içine girdikçe yaşananlar karşısında şaşkınlığı daha da büyüyor."
 
Ebediyete Kadar
 
Mutluluğu bilmek gülümsemeyi bilmek demektir
Gördüğün her yüz, duyduğun her bir ses daha güzel gelir insana
Sevginin kudreti o kadar güçlü o kadar kuvvetli ki
Hadi bir sevgi oyun oynayalım hep birlikte.
Adına ister  aşk de ister  sevgi de
Yaptığımız tüm hataların cezası  öpücük olsun
Buna da aşkın ve sevginin kuralı diyelim, ki
Her zaman içimizde daha çok sevgi  olsun, Mutluluk olsun
Hadi bir oyunda ha oynayalım hep birlikte
Bununda kuralı bir ömür boyu beraber ve yan yana olmak olsun
Ellerin avuçlarımda gözlerin gözlerimde
Ve bu oyunda ebediyete kadar sürsün sevgiyle mutlulukla
 
İbrahim Görevin
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum