Reklam
Reklam

Kurum: Seçime baskı gölgesi düştü

Sağlık Sen Adana Şube Başkanı Recep Kurum, Genel Merkez yöneticileri Semih Durmuş ve İdris Baykan’ın seçime yapılan müdahaleleri cesaretlendirdiğini iddia etti.

Kurum: Seçime baskı gölgesi düştü

Sağlık Sen Adana Şube Başkanı Recep Kurum, Genel Merkez yöneticileri Semih Durmuş ve İdris Baykan’ın seçime yapılan müdahaleleri cesaretlendirdiğini iddia etti.

Kurum: Seçime baskı gölgesi düştü
13 Eylül 2018 - 09:05

HAYDAR ŞENGÜL

 

ADANA (GÜNAYDIN) – Sağlık Sen Adana Şube Başkanı Recep Kurum, delege seçim sürecinin, sendika tüzüğü ve demokratik teamülleri hiçe sayan antidemokratik müdahalelere maruz kaldığını belirterek, “Seçime baskı gölgesi düşmüştür.” dedi. Kurum, Genel Merkez yöneticileri Semih Durmuş ve İdris Baykan’ın seçime yapılan müdahaleleri cesaretlendirdiğini iddia etti.

Sağlık Sen Adana Şubesi olarak, Genel Merkezden aldıkları yetki ile şubenin olağan genel kurul sürecini başlattıklarını anlatan Kurum, “Adana Şube Yönetim Kurulumuz, sendikal teamüller ve tüzük çerçevesinde Genel Merkezimiz tarafından Delege seçim sürecini yürütmekle görevlendirilmiştir. Bu çerçevede 10 Eylül 2018 tarihi itibariyle Adana şubemiz üyelerinin iradesini temsil edecek olan delege seçimlerimizi başlattık. Ancak ne yazık ki, delege seçim sürecimiz sendika tüzüğümüzü ve demokratik teamülleri hiçe sayan antidemokratik müdahalelere maruz kalmıştır. İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan üyelerimiz için kurulan delege seçim sandığı üzerine bürokratik baskıların gölgesi düşmüştür.” diye konuştu.

 

HUKUK DIŞI OLAYLAR YAŞANIYOR

 

Sağlık Sen Adana Şube Başkanı Recep Kurum, Delege seçim sürecini etkilemeye dönük demokrasi, hukuk ve ahlak dışı olaylar gelişmiştir. Delege seçimlerinin hemen öncesinde teşkilatımıza uluslararası bir numaradan şube başkanı olarak şahsımı hedef alan, alçakça iftiralar paylaşılarak haysiyet cellatlığı yapılmıştır. Bu konuda gereken hukuki süreç başlatılmıştır. Delege seçimleri sürecinde İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin üyeleri mevcut yönetimin karşısında olan listeye oy vermeleri yönünde yönlendirdiği, bizzat oy verme alanına gelerek üyeler üzerinde baskı kurduğu, aile hekimlerine yarım gün izin vererek oy topladıkları tespit edilmiştir. Genel Merkez yöneticilerimiz Semih Durmuş ve İdris Baykan, bu müdahaleleri cesaretlendiren, hatta teşvik eden davranışlarla üye iradesi üzerinde baskı kurmuşlardır. Adana Şubemizin ve Sağlık Sen’in tarihinde bugüne kadar yaşanmamış bu kirli müdahaleler nedeniyle şube genel kurul iradesinin demokratik şekilde tecelli etme imkanı ortadan kaybolmuştur. Bu nedenle yaşanan olayları tutanak altına alarak, delege seçimlerini yönetme yetkimizi Genel Merkeze iade ederek, delege seçimlerinin iptali ve yenilenmesi kararının Genel Merkezin tasarrufuna bırakılması yönünde karar aldık.” ifadesini kullandı

YORUMLAR

  • 0 Yorum