Kutlu, TEPE’de olacak!

Basketbol İl Temsilcisi ve Botaşspor eski Genel Menejeri; basketbolun da yer alacağı önemli bir TV dizisinde rol almaya hazırlanıyor…

Kutlu, TEPE’de olacak!

Basketbol İl Temsilcisi ve Botaşspor eski Genel Menejeri; basketbolun da yer alacağı önemli bir TV dizisinde rol almaya hazırlanıyor…

 Kutlu, TEPE’de olacak!
27 Şubat 2021 - 11:20

Hüseyin SUNGUR
 ADANA(GÜNAYDIN)


Adana; TV dizileri ve yerli filmlere plato ve mekan olmaya devam ediyor.  Bir zamanlar Yeşilçam filmlerinde; pamuk ağaları ve marabaların, hareketli sosyal yaşamın en çok işlendiği yer olan Adana; günümüz film yapımcıları için de adeta bereketli topraklar olmuş durumda.
Son dönemlerde Sinema filmleri ve TV’lerdeki yerli dizilerin mekanı konumuna gelen Adana’nın kent dokusu, aldığı göçten kaynaklı kozmopolit yapısı, film yapımcıları ve romancılar için altın fırsatlar sunuyor.
Eray Barış Kanay ve Samet Ölçen’in EBAKA Film adına yapımcılığını üstlendiği, Yunus Can Akıl’ın yönetmenliğini yaptığı TEPE filmin çekimleri için geri sayım sürüyor. İlk etapta 6 bölüm çekilmesi planlanan filmde; Botaşspor eski Genel Menejeri ve İl Basketbol Temsilcisi Abdullah KUTLU önemli bir rol üstlenecek.
Ana sponsorluğunu BÜROSAN’ın üstlendiği TEPE; Adana’nın kenar mahallelerinde geçen tekinsiz hayatları anlatan bir aksiyon dizisi olacak. Sokakları çepeçevre saran suçla, kendi başlarına savaşmak zorunda kalmış, çocuklukları yetimhanede geçmiş dört arkadaşın amansız maceraları, sizi kanın ve barut kokan sokaklardaki ağır yaşamlara misafir edecek.
Klişeleşmiş erkek hegomanyasından kurtarılan kadın kahramanların ön planda olduğu bir proje olarak tasarlanan TEPE Filminde; hayatın en acımasız aktığı sokaklarda, silahların ve nefretin kucağında birbirlerinden başka tutunacak bir şeyleri olmayan dört arkadaşın adaletsizlikle mücadelesini ele alınacak. Adaletsizlik ve suçun her yerde olduğuna dikkat çekilen filmin kahramanı 4 arkadaş, ya kendi adaletlerini sağlayacaklar, ya da kör bir kurşun, sonunda gelip onları da bulacak.
Senaryosunu Ceyhun KARAKÖSE’nin yaptığı Adana’mızın renkli simalarından, spor adamı Abdullah KUTLU’nun da yeraldığı TEPE Filminde; Hilal EROL, Sena ÖZTÜRK, Hilal ÜNAL, Hazal ÖZBEK, Seren ARIKLAR, İnci ADIBELLİ, Tuğda Nur ÇETİN, Serkan GÜRLER, Mahir ŞAHİN de rol alacak.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum