Lise müdürü, sıcak çayla engelli öğretmeni yaktı

Lise müdürü, sıcak çayla engelli öğretmeni yaktı

Lise müdürü, sıcak çayla engelli öğretmeni yaktı
28 Ağustos 2020 - 09:43

Adana Borsa Anadolu Lisesi Müdürü Memet Emin Gül, görevine başlamak ve koronavirüs nedeniyle çalışma şartlarını öğrenmek istediği iddia edilen yüzde 43 engelli Felsefe Öğretmeni Mehmet İlhan Köse'ye içinde sıcak çay bulunan cam kupa bardağı fırlatarak birinci derecede yanarak yaralanmasına neden oldu. Öğretmen Köse, Okul Müdürü Gül hakkında ‘Cana kast’ suçundan şikayetçi oldu.
Borsa Anadolu Lisesi Felsefe Grubu öğretmenlerinden Mehmet İlhan Köse, görevine başlamak için Okul Müdürü Memetemin Gül'ün odasına gitti. Edinilen bilgilere göre, Felsefe Öğretmeni Köse, göreve başlama dilekçesini verirken koronavirüs nedeniyle çalışma şartlarının ne olacağını da sorduğu Okul Müdürü Gül tarafından terslendi, "Göreve başlayamazsın" şeklinde sert tepkisiyle karşılaştı. Müdür Gül'ün sözleri üzerine neye uğradığını şaşırıp şoke olan ve 2 yıl önce baypass ameliyatı olan yüzde 43 engelli Felsefe Öğretmeni Köse, "Neden çalışamam?" diye sorunca bu kez Okul Müdürü Gül, daha da şiddetlenerek, "Sana çalışamazsın dedim, neden çalışamayacağını da bilmiyorum. Git ilçe milli eğitimden öğren" diyerek tersledi. 
Okul Müdürü Gül'ün onur kırıcı ve ters cevapları üzerine Felsefe Öğretmeni Mehmet ilhan Köse, öğretmenler odasına giderek diğer öğretmen arkadaşları ile 'göreve başlama' konusunda  konuşurken içeri aniden Okul Müdürü Memetemin Gül girdi. Okul müdürünün öğretmenler odasına ani girişi nedeniyle Felsefe Öğretmeni Köse gibi tüm öğretmenler de şok oldu. Okul Müdürü Gül, diğer öğretmenler ile konuşan Köse'yi bu kez öğretmen arkadaşları içinde rencide etmeye başladı. Okul Müdürü Gül, "Sen bir sus önce insan ol" diyerek Felsefe Öğretmeni Köse'ye herkesin önünde sert sözlerle bağırdı. Öğretmen arkadaşlarının içinde okul müdürünün hakaretlerine maaruz kalan Felsefe Öğretmeni Köse de, Okul Müdürü Gül'ün daha fazla üzerine gelmemesi için, "Konuşmalarınıza dikkat edin. Siz iyi bir insan iyi bir yönetici olun, bu kadar üzerime gelmeyin" diyerek arkasını dönüp öğretmenler odasından uzaklaşmak istedi. 
Felsefe Öğretmeni Köse'nin bu sözlerine sinirlenen Okul Müdürü Memetemin Gül, odadan çıkmaya çalışan arkası dönük öğretmen Köse'ye diğer öğretmenlerin şaşkın bakışları arasında masadaki içinde dolu sıcak çay bulunan Cam kupa  bardağı fırlattı. Bardak öğretmen Köse'nin sırt kısmına isabet etti. Sıcak çay öğretmen Köse'nin bel kısmının değişik yerlerini yaktı.  Yanma nedeniyle acı çeken Felsefe Öğretmeni Köse, diğer öğretmenlerin çağırdığı ambulansla hastaneye götürüldü. Hastanenin acil servisinde yapılan muayenede Felsefe Öğretmeni Köse'nin çeşitli yerlerinde birinci derecede yanıklar meydana geldiği rapor edildi. Okul Müdürü Gül tarafından uygulanan şiddet ve hakaretler nedeniyle yaralanan ve aynı zamanda psikolojisi bozulan Felsefe Öğretmeni Köse, okul müdüründen ‘Cana kast’ suçundan şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Adana Valisi Süleyman Elban’ın olaya el atması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum