Maddi imkansızlıktan dolayı turnuvaya katılamadı

Şampiyonların Kulübü Yalçın Sizgen Spor Kulübü başarı için destek bekliyor

Maddi imkansızlıktan dolayı turnuvaya katılamadı

Şampiyonların Kulübü Yalçın Sizgen Spor Kulübü başarı için destek bekliyor

Maddi imkansızlıktan dolayı turnuvaya katılamadı
06 Temmuz 2021 - 13:24


 
 
HAYDAR ŞENGÜL
 
 
Muay Thai sporunun başarılı antrenörlerinden Milli sporcu Yalçın Sizgen başarılarla dolu sporculuk yaşantısında elde ettiği tecrübelerini gençlere aktarıyor. Kulüplerde antrenörlük yaptıktan sonra kendi spor salonunu açan ve “Yalçın Sizgen Spor Kulübü” adını veren başarılı antrenör Yalçın Sizgen, amacının gençleri spora kanalize etmek olduğunu belirterek, “Hedefimiz bir tek gencimizin bile kötü alışkanlık edinmemesidir” dedi.
Pandemi döneminde bir çok kesim gibi kendilerinin de olumsuz etkilendiğini dile getiren antrenör Yalçın Sizgen, “Pandemiden dolayı uzunca bir süre spor salonumuz kapalıydı. Bir çok spor salonu sahipleri gibi bizlerde maddi ölçüde büyük zarar gördük. Şu anda borcu borçla kapatıyoruz. Gençlere kötü alışkanlıklardan korumak için maddi durumu iyi olmayan mahallemizdeki gençlere ücretsiz antrenman yaptırıyoruz. Gücümüz nispetinde gençlere desteğimiz sürecek” diye konuştu.
 
Kent dinamiklerinden maddi ve manevi olarak destek beklediklerini ifade eden Yalçın Sizgen, “Büyüklerimizden sponsor olmalarını bekliyoruz. Amacımız maddi kazanç elde etmek değildir. Ancak, bu spor salonunun devam etmesi ve gençlerin spora kanalize edilmesi bizlere verilecek destekle mümkündür. Bizlere İş insanlarımızın sahip çıkmasını istiyoruz. Sponsorluk adı altında onların isimlerine yazalım başarı hepimizin olsun. Yine söylüyorum amacım maddi bir kazanç elde etmek değildir. Bu yetenekli çocukları sporla eğitmek, onları kötü yollardan uzak tutmak. Bulunduğumuz bölge sokaklarda uyuşturucu kullanan gençlerle dolu onlara çok üzülüyorum. Hem kendi hayatlarını hem de ailelerinin hayatlarını mahvediyor. Bizler de bunu bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördük ve bu işe koyulduk” şeklinde konuştu.
 
Pandemiden dolayı maddi anlamda sıkıntıya düştüklerini hatırlatan Yalçın Sizgen, “1.5 sene içinde pandemiden dolayı tamamen sıkıntıya düştük. Neredeyse kiramızı karşılayamayacak hale geldik. İmkan verilmesi halinde her turnuvadan madalyalarla çıkarız. Geçmiş dönemlerde Cumali Sizgen Muaythai Türkiye Şampiyonu, Simge Hilal Murt Muaythai Türkiye Şampiyonu Ayrıca Dünya 2.cisi olmuş sporcularımızdır. Destek verilmesi halinde başarılı sporcu sayımız artacaktır, bundan hiçkimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
 
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen turnuvaya imkansızlıklardan dolayı katılamadıklarını vurgulayan antrenör Yalçın Sizgen, “Adanamızın adını duyurmak için güzel bir fırsattı. Turnuvaya çok iyi çalışmıştık. Kesinlikle Türkiye Şampiyonu çıkartırdık ama maalesef katılamadık. 25 öğrencimiz var bunun 20’si ücretsiz mahallemizin çocukları. Onlarla birlikte çalışmaktan son derece mutluyum onların başarılı olması en büyük dileğimdir” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum