Sözün bittiği yere doğru!..


Adana Demirspor-Türk Telekomspor maçını izlemeye gittiğim 5 Ocak Stadı’nda pankartta yazan bir yazı dikkatimi çekti.
“Söz bitsin konuşmayalım... Sadece ŞAMPİYON olalım...”
Aslında bu söz herşeyi anlatıyor..
Konuşmak faydasız, tartışmak gereksiz..
Pankatta yazılı bu söz kanaatimce futbolculara yönelikti..
Demirsporlu futbolcular da gerekeni yaptı ve Türk Telekomspor’u 2-0 yenerek Sözün bittiği yere doğru yani Play-Off’a, dolayısıyla “Şampiyonluğa” ilerlemeyi sürdürdü.
Karşılaşmanın ilk yarısında sadece konuk ekip Türk Telekomspor Sinan ile net pozisyon bulabildi. Sinan 38. Dakikada kaleci Metin Aktaş ile karşı karşıya kaldığı anda topu teslim etti ve Demirspor bu dakikada kalesinde büyük bir tehlike atlattı.
Mavi-Lacivertliler ilk yarıda rakip kalede tehlike yaratamadı ve ilk 45 dakikalık bölüm golsüz berabere tamamlandı.
Adana Demirspor soyunma odasına giderken, teknik direktör Ali Güneş’in futbolcularına iyi bir konuşma yapacağını düşündüm.
Sanırım düşüncemde haklı çıktım. Zira Adana Demirspor maç başlar başlamaz 47. Dakikada Burhan ile golü buldu ve skor 1-0 oldu.
İlk yarıdaki Adana Demirspor’dan eser kalmazken, 56. Dakikada Mavi-Lacivertliler’in Samet Özen ile skoru 2-0’a taşıması, teknik direktör Ali Güneş ile futbolcuların Play-Off’u ne kadar istediğinin göstergesiydi.
Tabi Adana Demirspor’un bu galibiyette taraftarının da payının olduğunu unutmamak gerekiyor. Çünkü, Adana Demirspor taraftarı, Mavi-Lacivertli futbolcuları ateşlemek için 90 dakika boyunca hiç susmadan tezahüratta bulundu.
Artık Adana Demirspor kazanmayı, mücadeleci olmayı, pes etmemeyi öğrendi.
Sözü uzatmayalım, sözün bittiği yere gelelim...
Adana Demirspor, Türk Telekomspor maçını 2-0’lık galibiyetle geçerken, bir de zaiyat verdi..
 Maç bittikten sonra hakem Mehmet Fatih Gökçe İlhan Aydoğdu’ya kırmızı kart gösterdi.
O anda kırmızı kartın neden çıkarıldığını anlayamadık. Sonradan öğrendik ki, İlhan-Ertan tartışması İlhan için pahalıya maloldu..
Artık Ali Güneş hocam gerekeni yapacaktır...