MARDAV’ın kurucularından Özçelik MHP’ye geçti

MHP’den Seyhan Belediye Meclis üyeliği için aday adayı olan Özçelik, “Adana’ya hizmet için varım” dedi

MARDAV’ın kurucularından Özçelik MHP’ye geçti

MHP’den Seyhan Belediye Meclis üyeliği için aday adayı olan Özçelik, “Adana’ya hizmet için varım” dedi

 MARDAV’ın kurucularından Özçelik MHP’ye geçti
10 Aralık 2018 - 09:29

Haydar ŞENGÜL
ADANA(GÜNAYDIN)-
MARDAV’ın kurucu üyelerinden olan ve bütün ömrü siyasetin içinde geçen Yusuf Özçelik, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçti ve Seyhan’dan meclis üyesi aday adayı oldu.
Törenle MHP’ye geçen Yusuf Özçelik, 1999-2004 döneminde belediye meclis üyeliği yaptı. 2004-2009 döneminde Mardin İl Genel Meclisi üyeliği yapan Özçelik, 2009 yılında da belediye başkan adayı olmuştu. Adana’da faaliyetleriyle adından sıkça söz ettiren MARDAV’ın kurucu üyesi olan ve Gelinkayalıların kanaat önderlerinden biri olarak kabul edilen Özçelik, hemşehrileri  ile birlikte siyaseti MHP de yapma kararı aldı. AK Parti’nin Adana’da en büyük destekçilerinden biri olarak bilinen Gelinkaya’dan önemli bir ismin MHP’de siyaset yapma kararı alması bu parti açısından önemli bir kazanım olarak nitelendirildi.
Adana’da inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın sahibi olan Yusuf Özçelik’in MHP’ye katılım rozetini MHP İl başkanı Bünyamin Avcı taktı. Özçelik yaptığı konuşmada, “İnşallah dünya döndükçe, bu küf tutmuş hastalıklı zihinler hayallerine ulaşamayacaklar. Çünkü biz biriz, beraberiz ve ilelebet de böyle kalacağız. Adana’ya hizmet etmek ve katkı koymak için Meclis Üyesi Aday adayı oldum. Rabbim yolumuzu açık etsin inşallah” dedi.
AVCI: SİZLERLE GÜÇLENECEĞİZ
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Bünyamin Avcı da,  yeni üyelere katılımlarından dolayı tebrik ederek, “Uzun zamandır aday adaylarımızla birlikte seçim çalışmalarımızı yoğun bir tempoda sürdürüyoruz. Adana’yı karış karış dolaşıp, vatandaşlarımızla birlikte olan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.  Yusuf Özçelik’in de burada ailesi ve dostlarıyla birlikte bizlerle olması bizlere güç verecektir, siyasi yaşamını artık MHP çatısı altında gerçekleştirmesi bizleri mutlu etmiştir. Yaklaşan yerel seçimlerde MHP’nin başarısı için gece gündüz demeden çalışacağız. Adana hak ettiği hizmeti alacaktır” dedi.