Minik Ela'nın ölümüne 1 yıl 8 ay hapis verildi

Minik Ela'nın ölümüne 1 yıl 8 ay hapis verildi

Minik Ela'nın ölümüne 1 yıl 8 ay hapis verildi
12 Temmuz 2019 - 08:43

Neşet KARADAĞ
 
ADANA(GÜNAYDIN)-Adana’da, 2 yaşındaki Ela Nur Tarhan'a belediyeye ait ilaçlama kamyonetiyle çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle dava açılan sürücü A.K.’ye 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.
Merkez Yüreğir ilçesi Çamlıbel Mahallesi'nde, geçen yıl 18 Eylül'de sokakta oynayan Ela Nur Tarhan (2), bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Polisin kazadan sonra başlattığı çalışmalar kapsamında gözaltına alınan Suriyeli A.H. tutuklandı, olaya karışmadığı tespit edilince de serbest bırakıldı. Daha sonra minik kızın ölümüne neden olduğu iddia edilen ve Büyükşehir Belediyesi’nde şoför olarak çalışan A.K. yakalanıp hakkında  6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Adana 8. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan A.K. ile ilgili kısa süre önce karar verildi. Karar duruşmasına daha önce ev hapsi kararıyla serbest bırakılan sanık A.K. gelmedi. Sanığın avukatının geldiği duruşmada mahkeme hakimi, sanık A.K.’yi ‘Taksirle ölüme neden olma’ suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum etti. Sanığa verilen bu hapis cezası daha sonra hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevrildi. Sanık, ayrıca 5 yıl süreyle denetime tabi tutuldu. Bu süre içinde sanık herhangi bir suç işlerse verilen bu hapis cezasını çekecek.
Sanık A.K. mahkemede daha önce yaptığı savunmasında, kazayı yapanın kendisinin olmadığını ve kaza yerinden kaçmadığını iddia ederek beraatini istemişti.
Ölen kız çocuğunun babası Çetin Tarhan ise,  “Eğer şoför kızımı bırakıp gitmeseydi belki kızım şu anda yaşıyor olacaktı" demişti.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum