MİT'in Ukrayna'da operasyon düzenledi...

MİT'in Ukrayna'da operasyon düzenledi...

MİT'in Ukrayna'da operasyon düzenledi...
11 Eylül 2020 - 14:50

Milli İstihbarat Teşkilatınca (MİT), bölücü terör örgütü PKK/KCK üyeliğinden aranan terörist İsa Özer'i, yakalamak için çalışma başlattı. 

Ukrayna'da olduğu belirlenen terörist İsa Özer Ukrayna'nın güneybatısındaki Odessa kentinde düzenlenen operasyonla yakalandı, Türkiye'ye getirildi.  Terörle Mücadele Şubesine teslim edilen örgüt üyesi,sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Hakkında yakalama kararı çıktıktan sonra Türkiye'den kaçan İsa Özer'in, terör faaliyetlerini Ukrayna'dan sürdürdüğü kaydedildi.
 

Örgüte ‘90'lı yıllarda katıldı

Doğubayazıt Sulh Ceza Hakimliği'nin “Silahlı Terör Örgütü'ne Üye Olma” suçundan aranan PKK/KCK üyesinin, “Suçu ve Suçluyu Övmek”, “Terör Örgütü Propagandası Yapmak” ve “ Resmi Belgede Sahtecilik” gibi suçlardan da açılmış davası bulunuyor.

Romanya'da terör örgütü yanlısı derneklere üye olduğu ve bulunduğu ülkelerde Türk vatandaşlarından zorla haraç topladığı gerekçesiyle bir süre tutuklanmış ve sınır dışı edilmişti. Sekiz yıl önce PKK/KCK Ağrı yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalarda tutuklan, anca daha sonra tahliye edilen Özer, 2014'te yine bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın sözde “Doğubayazıt Kent Meclisi”nde Yürütme Kurulu Üyesi olarak faaliyetlerine devam etmişti. Hakkında yakalama kararı çıkarılmasından hemen sonra da illegal yollarla yurtdışına kaçmıştı.
(İstanbul)


YORUMLAR

  • 0 Yorum