Motosikletli cinayet sanıklarının müebbet hapsi istendi

Motosikletli cinayet sanıklarının müebbet hapsi istendi

Motosikletli cinayet sanıklarının müebbet hapsi istendi
13 Mart 2018 - 08:51

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana’da motosiklet üzerinden silahla ateş ederek bir kişiyi öldürüp, bir kişiyi de yaraladıkları iddia edilen biri yakalamalı diğeri tutuklu 2 kişi hakkında müebbet hapis ve ayrıca 15’er yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle dava açıldı.

Yeşilyurt Mahallesi 36058 Sokakta 3 Ağustos 2017’de Mehmet Fahri Küçüksubaşı’nı silahla öldürüp, Serkan Kurtboğan’ı ise öldürmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla yakalanıp tutuklanan Yusuf Sarı ile olaydan sonra kaçan ve hakkında yakalama kararı çıkartılan Caner Canatan ile ilgili soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı, Sarı ve Canatan hakkında ‘Kasten öldürme, kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarından iddianame hazırladı. Adana 5.Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame yapılan inceleme sonucunda kabul edildi.

İddianamede, sanıkların Küçüksubaşı’nı öldürmekten müebbet, Kurtboğan’ı ise öldürmeye teşebbüs etmekten ise 15’er yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları istendi. İddianamede, olay yeri güvenlik kamera görüntülerinde, 2 sanığın olay yerine motosikletle geldikleri, tüfek kullanan şahsın motosiklet sürücüsünün arkasına oturduğu, olaydan sonra kaçtıklarının tespit edildiği belirtildi. İddianamede olayı gören bazı tanıkların ifadelerine de yer verildi. Sanık Canatan’ın Serkan Kurtboğan ile husumetli olduğunu belirten tanık F.K., “Motosikletin arkasında oturan Caner, ateş edip kaçtı” dedi.