Muhteşem konserde Su Damlası derya oldu

Şef Orhan Üstekidağ'ın yönettiği KAYDER Su Damlası korosu bu yılın ilk konserinde Adanalılardan yoğun ilgi gördü. Konsere katılan sanatseverler çocuk sanatçılar başta olmak üzere koroyu ayakta alkışladı

Muhteşem konserde Su Damlası derya oldu

Şef Orhan Üstekidağ'ın yönettiği KAYDER Su Damlası korosu bu yılın ilk konserinde Adanalılardan yoğun ilgi gördü. Konsere katılan sanatseverler çocuk sanatçılar başta olmak üzere koroyu ayakta alkışladı

 Muhteşem konserde Su Damlası derya oldu
15 Şubat 2020 - 08:38

MUSTAFA ÖZKE
 
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Başkanlığını Orhan Üstekidağ'ın yaptığı Kayışlı Mahallesi Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği (KAYDER) tarafından Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenen bu yılın ilk 'Su Damlası' Türk Halk Müziği konseri ayakta alkışlandı.
Şef Orhan Üstekidağ, gerek koro yönetiminde gerekse kız kardeşi ile yaptığı düette muhteşem performansıyla dikkat çekti. Sanatçıların seslendirdiği Arapça şarkılar, sanatseverlerin yüreğine dokundu.
Eserleriyle sanatseverleri hayran bırakan konsere emek verenleri kutlayan Adana Korolar Federasyonu Başkanı Suat Yener, “Gördük ki Su Damlası artık derya olmuş” diyerek takdir hislerini dile getirdi.
 
ATATÜRK'ÜN SEVDİĞİ
ŞARKILAR SESLENDİRİLDİ

 
Şef Orhan Üstekidağ'ın yönettiği koro Türkçe ve Arapça şarkılarla Adanalılara unutamayacakları bir gece yaşattı.
Koroda büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği birbirinden değerli eserlerin seslendirilmesi dikkat çekti. Sanatseverler de Atatürk'ün sevdiği şarkılara eşlik ederek, gecenin atmosferine renk kattılar. Koroda kemandan ritim sazlara ve bağlamadan uda kadar sağlanan ahengin sanatçıların güzel sesiyle buluşması geceye ayrı bir değer kazandırdı. Saz sanatçıları performanslarıyla ses sanatçılarına güç verdi.
 
GELECEĞİN GENÇ YETENEKLERİ
KONSERDE GÖZ KAMAŞTIRDI

 
Gecede özellikle çocuk sanatçıların söylediği Arapça şarkılar, koronun çok güçlü sanatçılar yetiştirdiği gerçeğini gözler önüne serdi. Çocuk sanatçılar performanslarıyla göz kamaştırırken, geleceğin genç yetenekleri olarak büyük alkış aldılar.
Sunuculuğunu Çiğdem Boğa'nın yaptığı konserde sanatçı Emel Yaluk, 'Değirmen Başında Vurdular Beni', sanatçı Deniz Kırmızıdan, 'Telli Turnam Selam Götür',  sanatçı Mehmet Yaşar, 'Çökertmeden Çıktımda Halil'im', sanatçı Gelincik Aydemir, 'Bir Zamanlar Benim Sevgilimdin', sanatçı Pınar Boğa, 'Şu Karşı ki Dağda Lambalar Yanar' gibi eserleri seslendirdiler.
Sanatçı Mehmet Filazoğlu'nun Cem Karaca'ya ait 'Islak Islak' şarkısını kendi yorumuyla seslendirmesi sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı. Şef Orhan Üstekidağ'ın kız kardeşi ile yaptığı düet ise sanatseverlerden büyük alkış aldı.
 
SU DAMLASI KOROSU'NA
USTALARDAN BÜYÜK ÖVGÜ

 
Adana'da 11 musiki derneğinin bir araya gelerek kurduğu Adana Korolar Federasyonu Başkanı Suat Yener de konseri çok beğendiğini belirterek, “Çok başarılı bir konserdi. Değerli şefimiz Orhan Üstekidağ başta olmak üzere bütün solistlerimizi, koristlerimizi ve saz arkadaşlarımı,ayrıca konserde emeği geçen gizli kahramanları ayrı ayrı kutluyor, tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.
Adana'da sanatın duayen isimlerinden Faik Kasapoğlu da, "Güzel Adana'mızda KAYDER derneği bünyesinde kurulan Su Damlası Türk Halk Müziği korosunu ilk defa izledim ve başarılı buldum.Başta şef Orhan Üstekidağ olmak üzere sesiyle sazıyla emeği geçen tüm koro üyelerini tebrik ediyorum." diye sevincini paylaştı.
 
KONSER ÖNCESİNDE
ŞEHİTLER DE ANILDI

 
Kayışlı Mahallesi Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Orhan Üstekidağ, konser öncesi yaptığı konuşmada, İdlip'teki saldırıda şehit düşen askerleri rahmetle andı.
Üstekidağ, "Geçmişten bugüne kadar güzel vatanımızın birliği ve beraberliği için şehit düşen askerleri rahmetle anıyor, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum." dedi.
Derneğin sanatseverlere dağıttığı konser programında ise 'Başımız Sağ olsun' diye yazılması duygusal anlar yaşattı.
Öte yandan, Dernek Başkanı Orhan Üstekidağ, koronun konsere hazırlanması ve programı boyunca kendilerini maddi manevi destekleyen kurum ve kuruluş temsilcileri ile sanatseverlere de teşekkür etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum