Müjdat Gezen beraat etti!

Müjdat Gezen beraat etti!

Müjdat Gezen beraat etti!
16 Nisan 2019 - 14:32

Müjdat Gezen’in konuk olarak katıldığı bir televizyon programında, kendisine hakaret ettiğini iddia eden 2. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, Gezen’e hakaret davası açtı. İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tarafları avukatları temsil etti.
Nilhan Osmanoğlu Vatansever'in avukatı Cem Kaya, "Sanık tarafından zikredilen beyanlar var. Asliye hukuk mahkemesine açtığımız davada, müvekkilim lehine 27 bin lira tazminata mahkûm edilmiştir. Suçun maddi ve manevi unsurları oluşmuştur. Şikâyetimiz devam etmektedir, sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi.
Müjdat Gezen'in avukatı Emine Deniz Şeren ise "Müvekkilimin hakaret kastı yoktur. Müvekkilim sadece mizahi bir dilde eleştiride bulunmuştur. Şikayetçi tarafından Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesini, Cumuriyetin temel değerlerini hedef alan açıklamalarda bulunmuştur. Bu açıklamalarda bulunan karşı tarafın mizahi eleştirilere tahammül etmesi gerekmektedir. Müvekkilimin beraatini talep ediyoruz" diye konuştu.
Mahkeme, sanık Müjdat Gezen hakkında hakaret suçundan dava açılmışsa da yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması, yüklenen suçu işlediğini gösterir şüpheden uzak, kesin ve yasal delil bulunmaması ve suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle Gezen’in beraatine karar verildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum