Mutluluğun Adı Muhammed

Adana Sakatlar Derneği Başkanı Tiğit'in temin ettiği tekerlekli sandalyeye Muhammed'i dünyanın en mutlu çocuğu yaptı

Mutluluğun Adı Muhammed

Adana Sakatlar Derneği Başkanı Tiğit'in temin ettiği tekerlekli sandalyeye Muhammed'i dünyanın en mutlu çocuğu yaptı

Mutluluğun Adı Muhammed
28 Eylül 2020 - 09:44

Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)-
Muhammed Zühre henüz 4 yaşında. Doğuştan, Serebral Palsi hastası o. Bugüne kadar hiç yürüyemedi. Ailesinin imkansızlıklarından dolayı ihtiyacı olan  tekerlekli sandalyesi bile olmadı. Anne baba çaresizlik içerisinde bir yardım elinin uzatılmasını bekledi. Çocuklarını tekerlekli sandalyede gezdirmek onu eğlendirmek ve mutlu görmek en büyük tutkularıydı Zühre ailesinin ve bu sese  Adana Sakatlar Derneği Başkanı Berkant Tiğit, kulak verdi.
Adana Sakatlar Derneği Başkanı Berkant Tiğit kulak, Muhammedin en çok istediği ancak Adana'da olmayan tekerlekli sandalyesini İstanbul'dan getirtti ve  onu belkide dünyanın en mutlu çocuğu yaptı. Muhammedin arabasını gördüğü anki şaşkınlığı kısa bir süre sonra  bindiği arabasına heyecanından gözleri doldu  ve o an Muhammedin  mutluluğu görülmeye değerdi. Evet o gün mutluluğun adı Muhammed oldu.  Dünyalar sanki onun olmuştu. Arabanın üstünde otururken yürüyor, hatta koşuyormuş gibi mutluydu. Muhammed'in belki de en büyük hayali gerçekleşti.
Muhammed'in hastalığı olan Serebral Palsi, beyinde oluşan bir hasar nedeniyle oluşuyor. Bu rahatsızlıktan dolayı  belirli kaslarını kullanmakta güçlük çekiyorlar. Hasarın beynin hangi bölgesinde ve ne kadar yaygın olduğuna bağlı olarak serebral palsi'nin belirtileri değişiyor. Muhammed'de onlardan birisi olarak yaşıyor. O çok şanslı bir çocuk onu çok seven bir annesi ve ailesi var. Öyle bir anneye sahip ki bugüne kadar Muhammed'in hem eli hem ayağı oldu, olmaya da devam edecek. Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şube başkanı Berkant Tiğit, "Bizler her zaman engellerimizi bir bir aşarak her bir kardeşimizin yanında olmaya ve onlara destek vermeye devam edeceğiz. Bizler engel tanımayan büyük bir aileyiz" dedi. 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum