‘Nasıl öldürdüğümü hatırlamıyorum’

Kardeşini öldüren ağabeyden mahkemede pişmanlık yakarışları

‘Nasıl öldürdüğümü hatırlamıyorum’

Kardeşini öldüren ağabeyden mahkemede pişmanlık yakarışları

 ‘Nasıl öldürdüğümü hatırlamıyorum’
16 Aralık 2017 - 09:16

Neşet KARADAĞ

 

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana’da kardeşi Korkmaz Yurul’u(43) tabancayla öldürdüğü ileri sürülen Savaş Yurul’un(45)  ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle açılan davaya başlandı.

Muş’tan boğazındaki kistin tedavisi için Adana’ya gelen Korkmaz Yurul ile ağabeyi Savaş arasında 18 Mayıs’ta Kormaz Yurul’un eşi K.Y. ‘nin başka erkeklerle arkadaşlık yaptığı yönünde çıkan dedikodular yüzünden tartışma çıktı. Tartışma sırasında Savaş Yurul kardeşini tabancayla öldürdü. Tutuklanan Yurul, Adana 9.Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.  Kardeşini öldürdüğü için pişman olduğunu ifade eden Yurul, olayın kardeşinin eşi K.Y.’nin yüzünden başladığını söyledi. Yurul kardeşini nasıl öldürdüğünü şöyle anlattı:

“Kardeşimin eşi hakkında çok dedikodu vardı. Kendisine de daha önce söylemiştik. Olay günü birlikte alkol alıyorduk. Eşini aradı cevap vermeyince sinirlendi. Bu işi çözmesin istedim. O da ‘seni ilgilendirmez’ diyerek bana küfür edip yumrukla vurdu. Ben kardeşimi nasıl öldürdüm hatırlamıyorum. Olaydan önce psikolojik tedavi görüyordum. Çok pişmanım. Böyle olmasını istemezdim” diyerek kendini savundu.

Daha sonra sanığın eşi M. İle kardeşi F. Tanık olarak dinlendi. Tanıklar, sanığın verdiği savunmayı doğrular şekilde ifade verdi.

Mahkeme heyeti, sanık Savaş Yurul’un tutukluluk halinin devamına karar verdi. Ayrıca, sanığın cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığının belirlenmesi için Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilerek rapor aldırılmasını da kararlaştırıp duruşmayı dinlenmeyen tanıkların dinlenmesi ve raporun beklenmesi için  23 Şubat 2018’e erteledi.