O zaman eski güvenlik korucusunu kim öldürdü?

2 sanık kardeş suçlamayı kabul etmezken, savcı her ikisinin de cezalandırılmasını istedi

O zaman eski güvenlik korucusunu kim öldürdü?

2 sanık kardeş suçlamayı kabul etmezken, savcı her ikisinin de cezalandırılmasını istedi

O zaman eski güvenlik korucusunu kim öldürdü?
03 Aralık 2019 - 08:36

Haydar ŞENGÜL

ADANA (GÜNAYDIN) -
Adana'da evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski güvenlik korucusunu öldürdüğü öne sürülen damadı ile ona yardım ettiği iddia edilen kuzeninin yargılandığı dava da mahkeme savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi, sanık kardeşlerin cezalandırılmasını istedi.
Onur Mahallesi 45066 Sokak'ta 5 Kasım 2017'de, bir binanın zemin katında oturan eski güvenlik korucusu Mehmet Şerif Kaya, sokaktan eve doğru açılan ateş sonucu hayatını kaybetti. Soruşturma kapsamında Kaya'nın damadı Galip Akıncı ile damadının kuzeni Murat Akıncı cinayet şüphelisi oldukları gerekçesiyle tutuklandı. Damat Galip Akıncı hakkında "kasten öldürme" suçundan müebbet, Murat Akıncı’nın da "kasten öldürmeye iştirak" suçundan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davaya devam edildi. Duruşmaya, eski köy korucusu Mehmet Şerif Kaya’nın (57) evinde öldürülmesiyle ilgili tutuklu damadı Galip Akıncı ve Akıncı'nın kuzeni Murat Akıncı ile müştekiler ve tarafların avukatları katıldı. Davada araştırılacak başka husus kalmaması nedeniyle mahkeme savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi. Savcı, mütalaasında, sanıklardan Galip Akıncı’nın ‘Kasten adam öldürmek’ suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını ve verilecek hapis cezasında haksız tahrik indirimi uygulanmasını istedi. Savcı, diğer sanığın da ‘Kasten adam öldürmeye yardım etmek’ suçundan cezalandırılmasını talep etti.
Tarafların avukatları esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için süre isterken söz hakkı verilen sanıklardan Galip Akıncı, daha önce verdiği savunmalarını tekrarladığını belirterek, “Benim bu olayı işlemem için nedenim yoktur. Suçsuzum. Niye bu olaya bulaştırıldım bilmiyorum” dedi. Diğer sanık Murat Akıncı da suçlamayı kabul etmedi. Akıncı, 26 aydır işlemediğini iddia ettiği bir suçtan dolayı tutuklu olduğunu söyledi. Akıncı, “Benim bu olayla ilgim ve alakam yoktur. Kendileri de biliyor. Mağdur edildim” diyerek kendini savundu.
Mahkeme heyeti, tutuklu 2 sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı karar için ileri bir tarihe erteledi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum