‘Oğluma zarar verdiysem cezaevinden çıkmayayım’

6 yaşındaki oğlunu sulama kanalında öldürmeye çalıştığı iddia edilen babanın yargılanmasına devam edildi

‘Oğluma zarar verdiysem cezaevinden çıkmayayım’

6 yaşındaki oğlunu sulama kanalında öldürmeye çalıştığı iddia edilen babanın yargılanmasına devam edildi

‘Oğluma zarar verdiysem cezaevinden çıkmayayım’
12 Ekim 2019 - 09:09

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana’da 6 yaşındaki oğlu B.Kızıltoprak’ı sulama kanalına atarak öldürmeye teşebbüs ettiği iddia edilen Ömer Kızıltoprak’ın 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istemiyle açılan davaya devam edilirken duruşmada oğlu tanık olarak dinlendi, babasının ayaklarını suya soktuğunu söyledi.
Adana 1.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Ömer Kızıltoprak ile avukatı katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatının da şikayetçi olarak katıldığı duruşmada babası tarafından sulama kanalında öldürülmek istendiği iddia edilen B.Kızıltoprak’ın Adli Görüşme Odası’nda adli görüşmeci nezaretinde olayla ilgili bilgisine başvuruldu. Adli görüşmeci ve mahkeme başkanının olayla ilgili sorularını cevaplayan küçük çocuk, annesinin İstanbul’da babasının cezaevinde olduğunu kendisinin de babaannesinin yanında kaldığını söyledi.  Babasının ayaklarını suya soktuğunu belirten küçük çocuk, “Babam beni suya atmadı, beni tutuyordu” dedi.
Küçük çocuk polisteki “Babam beni suyun içine soktu, nefes alamadım, korktum. Tarladaki işçiler beni kurtardı” şeklindeki ifadesinin sorulması üzerine, “Babamın cezaevinde kalması için öyle yazdılar” diye cevap verdi.
Adli görüşmeci, görüşünde küçük çocuğun kendini ifade etmesine engel hali olmadığını belirtti.
Tanık Osman Taşdemir de, sanığın eniştesi olduğunu belirterek, “Ben o gün alkol almıştım. Ömer ile oğlunu kanal üzerinde giderken gördüm. Ömer de alkol almış halde sallanarak yürüyordu, çocuğun kanala düşebileceğini düşünerek kayınvalidemi arayıp kanal boyuna gitmelerini söyledim” dedi. Mahkeme Başkanı, geçen duruşma ifade veren kayınvalidesi Rahime ve kayınbiraderi Veysel Kızıltoprak’ın, “Bize Ömer’in oğlunu suya attığını Osman Taşdemir haber verdi” sözlerini hatırlatması üzerine Taşdemir, “Ben Ömer’in oğlunu kanala attığını söylemedim. Kayınvalidem yaşından dolayı karıştırmış” dedi.
Oğlu ve tanığın ifadeleri üzerine söz hakkı verilen sanık Kızıltoprak, oğlunu sulama kanalına atmadığını tekrarlayarak, “Oyun oynadığımız yerde tarlaların sulandığı küçük gölet vardı. Oğlum orada oynuyordu. Evladıma hiçbir zaman zarar vermedim. Zarar verdiysem cezaevinden çıkmayayım. Ben oğlumun her dediğini yerine getiren bir babayım, komşularıma da sorabilirsiniz” diyerek tahliyesini istedi.
Mahkeme savcısı, sanığın tutukluluk halinin devamına ve cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığının belirlenmesini istedi.
Mahkeme heyeti, sanık Ömer Kızıltoprak’ın tutukluluk halinin devamına ve cezai ehliyetinin olup olmadığının belirlenmesi için rapor aldırılmak üzere bir ruh hastanesine sevkedilmesine karar verdi. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi ve raporun beklenilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum