Oğlunu öldüren babaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Oğlunu öldüren babaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Oğlunu öldüren babaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi
18 Temmuz 2019 - 08:48

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana'da uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen oğlu Burak’ı tartışma sırasında tabancayla öldürdüğü, çalışanını da yaraladığı iddiasıyla hakkında dava açılan tutuklu kebapçı Yusuf Ünnü ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 9 yıl hapis cezasına mahkum edildi. 
Oğlunu öldürdükten sonra kaçtığı Gürcistan’da yakalanıp Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün girişimleri sonucu Türkiye'ye iade edilen sanık Yusuf Ünnü, Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşmasına çıktı. Müşteki Halime Ünnü’nün de geldiği duruşmada mahkeme başkanı, daha sonra taraflara son savunmalarını yapmaları için söz hakkı verdi. Mahkeme savcısı esas hakkındaki mütalaasını tekrarladı. Savcı, sanık babanın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Müşteki Halime Ünnü, eşinden şikayetçi olmadı. Eşi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenince bazı olayları mahkemede anlatma ihtiyacı duyduğunu ifade eden Halime Ünnü, oğlunun uyuşturucu kullandığını ve hayatı kendilerine zindan ettiğini söyledi. Ünnü, “Tedavi ettirmek istedik, bize ‘Benim kurtuluşum yok. Bu illet beni öldürecek. Oğlum pimi çekilmiş bomba gibiydi. Oğlum katil olmadan bu dünyadan göçtü. Bu dünyanın pisliğinden kurtuldu” dedi. 
Oğlunu öldüren kebapçı Yusuf Ünnü ise, oğlunu istemeyerek öldürdüğü için çok pişman olduğunu söyledi. Oğlunun uyuşturucu ve alkol kullanması nedeniyle dükkanı ateşe verdiğini, işyeri kuryesinin parasını gasp etiğini, 10 yakın otomobilin lastiklerini patlattığını belirten baba Ünnü, “Ben kendisine doğru yolu göstermeme rağmen bana da küfrediyordu. Olay günü kendisine bir şey olmasın diye yayladan geldim. Aramızda tartışma çıktı. Keşke böyle bir şey olmasaydı. Keşke ben ölseydim” dedi. 
Sanığın avukatı Ali Şimşek de, ölenin uyuşturucu ve alkol kullanıp çevresine zarar vererek anne ve babasına çok acılar çektirdiğini söyledi. Müvekkilinin, oğluna zarar gelmemesi için olay günü Adana’ya geldiğini ifade eden avukat Şimşek, “Burak uyuşturucunun etkisiyle, mırıldanarak babasına hakaret edip tükürmüştür. Aralarında tartışma çıkmıştır. Bir baba evladına kıyar mı? Burak’ın yaptıkları bardağı taşıran son damlalar olmuştur. Müvekkilime ağır tahrik ve iyi hal indirimi uygulanmasını talep ediyoruz” dedi. 
Mahkeme heyeti, Yusuf Ünnü’yü ‘Oğlunu öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti. Heyet, Ünnü’ye ayrıca, yanlarında çalışan Veysel Ateş’i yaralamaktan 6 yıl, ‘Ruhsatsız silah bulundurmaktan’ 2 yıl, ‘silahla ateş ederek tehlike yaratmak’ suçundan da 1 yıl olmak üzere toplam 9 yıl hapis cezası daha verip tutukluluğunun devamına kararlaştırdı.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum