Öğrencilerin basketbol aşkı

Liseler arası basketbol karşılaşmaları sürüyor, maçlar çekişmeli geçiyor.

Öğrencilerin basketbol aşkı

Liseler arası basketbol karşılaşmaları sürüyor, maçlar çekişmeli geçiyor.

Öğrencilerin basketbol aşkı
02 Aralık 2021 - 11:45

Kerem Pelit-Emir Sağlam
 
 
Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası basketbol maçları tüm hızıyla devam ediyor. Bazı grupların son maçları oynandı, gruptan çıkma mücadelesi veren takımların müsabakaları seyirciler tarafından büyük ilgi gördü.

Günün ilk maçı Seyhan ÇEP Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Mustafa Görenoğlu  Anadolu Lisesi arasında oynandı. Gruplardan çıkma şansı olmayan iki takım üçüncülük maçı oynadı. Üçüncülük için savaş veren ve kazanan takım 70-48 gibi bir üstünlükle Seyhan ÇEP Mesleki Teknik Anadolu Lisesi oldu.
Hemen ardından oynanması gereken  B grubunda ise daha önceden 2 takım çekildiği için maç başlayamadı böylece B grubundaki Özel Başkent Koleji ve TED Özel Adana Koleji Anadolu Lisesi son 16'ya direk adını yazdırdı.

Heyecanla beklenen bir diğer maç Özel Baraj Yolu Fen Bilimleri Anadolu Lisesi ve İsmail Kulak Anadolu Lisesi arasında oynandı, maç sonucu 93-31 İsmail Kulak Anadolu Lisesi farklı bir skorla galibiyete ulaştı
Bir sonraki maç ise Ramazan Atıl Anadolu Lisesi ve Sungurbey Anadolu Lisesi arasında oynandı ve maçın kazananı 47-88 skorla Ramazan Atıl Anadolu Lisesi oldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum