Oğuz Yaşar vefat etti

Adana’da binlerce öğrencinin eğitimine katkı sağlayan Yüreğir ilçesinin ilk Milli Eğitim Müdürü Oğuz Yaşar vefat etti.

Oğuz Yaşar vefat etti

Adana’da binlerce öğrencinin eğitimine katkı sağlayan Yüreğir ilçesinin ilk Milli Eğitim Müdürü Oğuz Yaşar vefat etti.

Oğuz Yaşar vefat etti
23 Temmuz 2018 - 12:21

 

MUSTAFA ÖZKE

 

ADANA (GÜNAYDIN) – Adana’da binlerce öğrencinin eğitimine katkı sağlayan Yüreğir ilçesinin ilk Milli Eğitim Müdürü Oğuz Yaşar vefat etti.

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ahmet Necmi Yaşar’ın da kardeşi olan Oğuz Yaşar, önceki gün gözyaşları arasında toprağa verildi.

Oğuz Yaşar, 1951 yılında Kozan’ın Ayşehoca köyünde 8 kardeşin beşincisi olarak dünyaya gelmiştir. İlk ve orta tahsilini Kozan’da, lise tahsilini de Mersin Öğretmen Okulu’nda bitirdikten sonra üç ay ilkokul öğretmenliğini takiben Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ordu’nun Saraycık köyü ortaokulunda göreve başlayan Oğuz Yaşar sırasıyla Adana Tepebağ Ortaokulu, Kozan Ortaokulu, Adana İmam Hatip Lisesi, Adana Öğretmenevi Müdürlüğü’nden sonra 1987 yılında Yüreğir İlçesinin ilk milli eğitim müdürü olarak göreve başlamıştır. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bölümünde Genel Sekreterlik görevi yapan Oğuz Yaşar, 1997 yılında emekli olmuştur. Öğrenciliği sırasında futbol ve voleybol oynayan, voleybol hakemliği yapan, fıkra anlatmayı seven, bestelenmiş şiirleri de bulunan, sevilen ve saygı duyulan bir insandı. 2,5 yıldır yaşadığı hastalık ile mücadele eden Oğuz Yaşar Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Songül Biçer
    3 ay önce
    Allah rahmet eylesin canım öğretmenim 1974 mezunuyum, dersimize girmişti nur içinde yatsın. Sabırlar diliyorum sizlere ve aileye