‘Okullar, AVM’lerden daha güvenli’

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, okulların, çocukların sokakta gittiği birçok yerden daha güvenli olduğunu söyledi

‘Okullar, AVM’lerden daha güvenli’

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, okulların, çocukların sokakta gittiği birçok yerden daha güvenli olduğunu söyledi

‘Okullar, AVM’lerden daha güvenli’
15 Eylül 2020 - 15:11

21 Eylül’de kademeli olarak başlayacak yüz yüze eğitim için okullardaki hazırlıklar tamamlandı. Bu kapsamda, Milli Eğitim Bakanlığı Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi tarafından Covid-19 salgınına karşı tedbirleri alan Adana’da Tabipler Odası İlkokulu’na ‘Okulum Temiz Belgesi’  verildi.
Tabipler Odası İlkokulu Müdürüne ‘Okulum Temiz Belgesi’ni veren Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, beraberindekilerle birlikte okulu gezdi. Yüz yüze eğitim için son hazırlıkları kontrol etti. Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan önce velileriyle birlikte okula gelen 1. sınıf öğrencileriyle de görüşüp sohbet etti. 1. sınıfa yeni başlayacak Melike Gezmez isimli öğrenci , okulu çok özlediğini söyledi. Öğrenci velisi Burçin Keskin ise, “Zor bir süreç ama birinci sınıf öğrenci velisi olarak okulun açılmasını bekliyoruz. Çocuklarımız daha heyecanlı ve daha bekleyişteler. İnşallah bu süreci de kolay bir şekilde atlatacağız” dedi.
Oaha sonra gazetecilere açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, Adana’nın yüz yüze eğitime hazır olduğunu söyledi. “Biz çocuklarımızı çok özledik. Onlar da bizi çok özledi” diyen Durgun, şunları söyledi:
“Yüz yüze eğitime hazırız. Önümüzdeki hafta anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerimizi 1 gün okula alacağız. Sonraki haftaysa 2 gün okulda olacaklar. Aynı zamanda bakanlığımız tarafından uzaktan eğitime sorun yaşayan öğrenciler için ‘EBA Destek Noktaları’ oluşturuldu. İlimizde de 533 civarında ‘EBA Destek Noktası’ ile ilgili süreç başlatıldı. Bunlar özellikle dezavantajlı bölgelerde oluşturulmaya çalıştırıldı. Gezici ‘EBA Destek Noktaları’ da oluşturuluyor. Bunların duyurusu bakanımız tarafından yapılacaktır. Biz bu işe hazırız.”
Milli Eğitim Müdürü Durgun, anasınıfı ve birinci sınıflardan sonra diğer öğrencileri de okula almak istediklerini söyledi. Durgun, “Biz velilerimizden ve toplumun bütün kesimlerinden yüz yüze eğitim konusunda bize destek olmalarını bekliyoruz. Hijyen, maske ve mesafe konuları öğretmenler tarafından yakından takip edilecektir. Bizim okullarımız çocuklarımızın sokakta gittiği birçok yerden daha güvenli bir ortam. Bu kadar güvenli bir ortamda onların olmamasını arzu etmemek problem olacaktır. Biz AVM’den, sokaklardan ve toplu taşımalardan çok daha hijyeniz. Parkların, AVM’lerin, toplu taşımaların açık ve yoğun olduğu yerlerde okulları güvensiz görmek ve çocukları oradan uzak tutmak yerinde bir eleştiri olmaz. Velilerimizi de okullara davet ediyoruz” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum