'Okumayan insan açmamış çiçeğe benzer'

'Okumayan insan açmamış çiçeğe benzer'

'Okumayan insan açmamış çiçeğe benzer'
03 Aralık 2019 - 08:17

MUSTAFA ÖZKE
ADANA (GÜNAYDIN) –
Atölye Yayınevi'nden çıkan 'Yağmuraltı Şiirler' kitabının yazarı Şenol Alçınkaya, okumayan insanın açmamış çiçeğe benzediğini söyledi.
Alçınkaya, "Okumalı insan! Okudukça hem kendi, hem de kaderi değişiyor. Okuyan insan sorgular , araştırır, düşünme kabiliyeti artar. Okuyan insan çevresine duyarlı olur. Okuyan insan bilgili olur ve bu özelliği ona çevresinde itibar ve saygı kazandırır. Yaşamında kariyer yaptırır. Okuyan insan olaylara duygularıyla değil mantıkla bakar. Okuyan insan geleceği hesaplar ve ona göre plan yapar. Okuyan insan yağmur gibidir. Bilgiye susamış insanların susuzluğunu giderir. Okuyan insan yaşadığı çevrede bir yıldız gibi parlar. Okuyan insanla okumayan insan gündüzle gece gibidir. Okuyan insan öğretici ve yol gösterici olur. Okuyan insan başarıya giden yolda bilgisine güvenir." dedi.
Yazar Şenol Alçınkaya kendisini şöyle tanıtıyor; "1965 İstanbul doğumluyum. Çeşitli kültürel ve sosyal derneklerin yönetimlerinde görev yaptım ve bir kısmında gönüllü olarak çalıştım. Bunlar arasında; Türkiye Böbrek ve Organ Nakli Gönüllüleri, Kartal Spor Taraftarlar Derneği, ÇEKSED (Çağdaş, Edebiyat, Kültür ve Sanat Derneği), Kardelen Dergisi ve Edebiyat Gezgini dergilerinde ise yayın yönetmenliği yaptım. İlk şiirim Tay dergisinde yayınlandı. Şiirlerimin yayınlandığı diğer dergi, antoloji ve gazeteler; Yeni dönem, Hardem Dostluk Dayanışma Antolojisi, Londra Avrupa Gazetesi, Kardelen, Kültür Çağlayanı, Önce Vatan, Adana Evrim, Ozan, Yöneticimiz ve Biz, Aydın Efesi, Aydın Güzel Hisar, Aydın Bakış, Habersim, Son gemi, Güncel sanat, 1kafa sesi, Dergizan."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum