Öldürdü ağabeyinin cesedini teslim etmedi

Öldürdü ağabeyinin cesedini teslim etmedi

Öldürdü ağabeyinin cesedini teslim etmedi
15 Aralık 2017 - 11:03

Olay, Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Sarnıç köyü Gökçesu Mahallesi'nde yaşandı. 31 yaşındaki Rüstem Yavaş ve 46 yaşındaki Mehmet Yavaş kardeşler, 64 yaşındaki anneleri Zeliha Yavaş ile yaşıyorlardı. İki kardeş arasında evlerinin bahçesindeki ahırda bilinmeyen bir sebepten dolayı tartışma çıktı. Tartışma ilerleyince akli dengesi yerinde olmadığı ileri sürülen Rüstem Yavaş, ağabeyi Mehmet Yavaş’a av tüfeği ile iki el ateş etti.

Çevredeki komşular, silah seslerini duyunca yetkililere haber verdi. Rüstem Yavaş ise vurduğu ağabeyi Mehmet Yavaş’ı eve sürükledi. Kapısının arkasına açılmaması ve kimsenin girmemesi için birkaç eşya koydu ve eve giderek, kapıyı da üzerinden kilitleyerek beklemeye başladı. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, Rüstem Yavaş’ı teslim olması ve ağabeyinin cesedini vermesi için ikna etmeye çalıştı.

Jandarmanın ikna çabaları yetersiz kalınca olay yerine polis özel harekat ekipleri de sevk edildi. Daha sonra ambulans, cenaze aracı ve itfaiye ekipleri de gönderildi. Rüstem Yavaş’ı ikna etme çabaları sürüyor.