Öldürüp yaktılar

13 yıl önce eşini sevgilisine öldürttüğü iddia edilen kadın ile sevgilisi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle dava açıldı

Öldürüp yaktılar

13 yıl önce eşini sevgilisine öldürttüğü iddia edilen kadın ile sevgilisi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle dava açıldı

Öldürüp yaktılar
26 Ekim 2019 - 08:52

Neşet KARADAĞ
ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana'da 13 yıl önce eşini, sevgilisine bıçakla öldürttükten sonra cesedini yaktıkları iddia edilen Fitnat Vural ile sevgilisi Serdar Tayaksı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle dava açıldı.
Seyhan İlçesi Hadırlı Mahallesi’ndeki çöplükte 5 Ekim 2006’da 8 yerinden bıçaklanarak öldürüldükten sonra, cesedi yakılmış halde bulunan İbrahim Vural’ı 13 yıl önce öldürdükleri tespit edilip tutuklanan Vural’ın eşi Fitnat Vural ile Fitnat Vural’ın sevgilisi olduğu belirtilen Serdar Tayaksı ile ilgili soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı, Fitnat Vural hakkında ‘Eşi kasten öldürme’, sevgilisi Tayaksi ile ilgili de ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmek’ suçlarından iddianame hazırladı. Adana 7.Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame yapılan inceleme sonucunda kabul edildi.
Cumhuriyet Savcısı, sanıkların ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmalarını istedi. İddianamede, İbrahim Vural’ın öldürülme olayı şöyle anlatıldı:
“Eğlence ve gece hayatına düşkün olan Fitnat Vural kardeşi ile gittiği bir eğlence yerinde Serdar Tayaksı ile tanışıp sevgili oldu. Eşini kandırıp sık sık sevgilisi ile eğlence yerlerine gitmeye başladı. Fitnat Vural, durumu öğrenmesi üzerine eşini öldürmek için sevgilisi ile birlikte plan yaptı. Plan üzerine Serdar Tayaksı, İbrahim Vural’ı bıçaklayarak öldürdü. Cesedini Fitnat Vural ile birlikte çarşafa sarıp evden çıkarttıktan sonra götürdükleri çöplükte yaktılar. Daha sonra eve dönerek cinayete ilişkin izleri sildiler.”
Olaydan 4 gün sonra Fitnat Vural ve Serdar Tayaksı’nın, şüpheyi kendilerinden uzak tutmak için yeni bir plan yapmak üzere bir araya geldikleri ifade edilen iddianamede, “Plana göre, Serdar 9 Ekim 2006’da Kayseri’ye gitti. Bir gün sonra Kayseri’den ankesörlü telefondan sanki öldürdüğü İbrahim Vural arıyormuş gibi  Fitnat’ı arayıp kapattı.  Bir gün sonra da Fitnat, kardeşi Ali Zafer ile birlikte eşini aramaya gidiyormuş gibi Kayseri’ye gitti. Kayseri’de polise gidip, eşinin hayatından endişe ettiğini ve 10 Ekim 2006’dan itibaren haber alamadığını bildirdi” denildi. Fitnat Vural’ın ayrıca, çocuklarına ve akraba çevresine de eşinin evi bir başka kadın ile birlikte yaşamak için terk ettiğini bu yüzden kendisinden haber alamadığını söyleyerek kuşku duyulmasının önüne geçtiği, ayrıca eşinin emekli kartı ile maaşını da çekip sevgilisi ile birlikte yaşadığı da aktarıldı.
Bu arada, İbrahim Vural’ın kimliğinin annesinden alınan DNA örneği ile tespit edildiği belirtilen iddianamede, yapılan soruşturma sonunda, banka ve otel kayıtlarının araştırılması ve karşılaştırılması sonucu sanıklar Fitnat Vural ile Serdar Tayaksı’ya ulaşıldığı kaydedildi.
İddianamede sanıkların ifadelerine de yer verildi. Fitnat Vural, suçlamayı sevgilisinin üzerine atarak, “Eşim Serdar ile aramızdaki ilişkiyi öğrenince beni dövdü. Serdar’ı arayıp beni alıp götürmesini istedim. O da beni alıp bir otele götürdü. İbrahim ile konuşacağını söyleyerek yanına gitti. Daha sonra döndüğünde eşimi öldürdüğünü söyledi. Beni de başkasına olayı söylememem için tehdit eti. Cesedi de tehdit etmesi yüzünden birlikte yaktık” dedi. Serdar Tayaksı da, İbrahim Vural’ı Fitnat’ın ‘İbrahim’i öldür’ demesi üzerine öldürdüğünü iddia etti. İbrahim ile görüşmek için evine gittiğini ifade eden Tayaksı, “Konuşurken İbrahim bana saldırdı. Ben de karşılık verirken elime geçirdiğim bıçakla İbrahim’i öldürdüm.  Daha sonra cesedini Fitnat ile birlikte yaktık.  Suçu işlediğimizin anlaşılmaması için de Fitnat ile plan yaptık ben Kayseri’ye gidip oradan sanki eşi arıyormuş gibi Fitnat’ı telefonla aradım. Fitnat da Kayseri’ye gelip eşinin kaybolduğunu bulunmasını isteyerek polise başvurdu” dedi.
Sanıklar önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacak.
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum