Önce ateş ettiler sonra benzin döküp yaktılar

Önce ateş ettiler sonra benzin döküp yaktılar

Önce ateş ettiler sonra benzin döküp yaktılar
14 Aralık 2017 - 15:40

Olay, Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Levent Mahallesi Bahar Caddesi'nde yaşandı. Vatandaşın biri yol kenarında yanmış halde bir ceset olduğunu görünce yetkililere haber verdi.

İhbar üzerine olay yerine intikal eden,  polis ekipleri cesedin bir otomobille olay yerine atıldığını tespit etti. Ardından olay yerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri ve olay yeri inceleme polisleri geldi. Ekipler, ceset üzerinde inceleme yapmaya başladı.

Darp ederken dişlerini bile kırmışlar

Ekipler, yaptıkları incelemede kişiye işkence yapıldığını, kafa ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri olduğunu, dişlerinin bile kırıldığını tespit etti. Daha sonra otomobile alınarak burada başından olmak üzere vücuduna 9 el ateş edilerek öldürüldüğü, yol kenarına atıldığı ve üzerine benzin dökerek yakıldığı tespit edildi.

Cesedin üzerinden aynı soyada ait 3 kimlik çıktı

Bu tespitlerin ardından şahsın kimliğini tespit etmek için çalışma başlatıldı. Ancak şahsın üzerinde iki cüzdan çıktı. İki cüzdandan da Uğur, Özkan ve Cabbar Çelik'e ait 3 kimlik bulundu. Kimlik fotoğraflarına bakarak şahsın ismi tespit edilmeye çalışıldı fakat ceset yanmış olduğu için tespit edilemedi. Olay yerindeki çalışmalar sürüyor. Çalışma bitince ceset otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırılacak. 

Cesedin üzerinden aynı soyada ait 3 kimlik çıktı

Bu tespitlerin ardından şahsın kimliğini tespit etmek için çalışma başlatıldı. Ancak şahsın üzerinde iki cüzdan çıktı. İki cüzdandan da Uğur, Özkan ve Cabbar Çelik'e ait 3 kimlik bulundu. Üzerindeki cüzdandan 3 kimlik çıkan cesedin 38 yaşındaki Özkan Çelik'e ait olduğunu belirlendi. Olayla alakalı soruşturma devam ediyor.