Önce kuzenini vurdu sonra kendini bıçakladı

Önce kuzenini vurdu sonra kendini bıçakladı

Önce kuzenini vurdu sonra kendini bıçakladı
11 Aralık 2019 - 11:50

32 yaşındaki Tolga Ç. aralarında husumet bulunan kuzeniaynı yaştaki Gökhan Ç.'ye, 7 el ateş etti. Sıkılan kurşunlardan bir kısmı vücuduna isabet eden Gökhan Ç. kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, katil zanlısı kuzeni kayıplara karıştı. Güvenlik kameralarını inceleyen Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, zanlının kaçtığı aracı tespit etti. Katil zanlısı kuzen,sevgilisinin kaldığı evde saklanırken yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

"Amacım konuşmaktı"

 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde müebbet hapis cezası talebiyle dava açılan Tolga Ç.'nin yargılanmasına devam edildi. Daha önceki ifadelerini tekrarlayan sanık, "Ben amcamın oğlunu değil öz kardeşimi vurdum. Amcamla bir süredir soğukluk vardı. Bir düşmanlığımız yoktu sadece küslük vardı. Olay nedeniyle üzgünüm. Ben evdeyken bana ulaşamadığını söyleyen Gökhan'ı aradım. Telefonu açar açmaz bana küfür ve hakaret etti. Bana nerede bulunduğunu söyleyip beni oraya çağırdı. Ben de bekle geliyorum dedim. Sonra Niyazi'yi arayıp evden aldım. Gökhan'ın bulunduğu yere gittim. Durumu Niyazi'ye arabada giderken anlattım. Amacım Gökhan'la konuşmaktı. Buluşma yerine gittiğimde yanında amca oğlum Veysi Ç. ile 2 tane tanımadığım adam ile daha önce aramızda husumet olan Kamuran S.'yi gördüm. Ben kalabalığı görünce gidip devam edecektim ama korktu dememeleri için arabadan indim. İnince Kamuran'ı orada görünce dengemi kaybettim ve silahı çıkarıp yere 2 el ateş ettim. Gökhan üzerime geldi. Ona üzerime gelme dedim ama o koşarak üzerime geldi. O üzerime gelince hedef gözetmeksizin ateş ettim. Onu yerde görünce almak istedim ama bana müsaade etmezlerdi" dedi.

"Kendimi öldüreceğim dedi"

Avukat Veysel Aşkın'ın, "Tolga'nın bıçaklama olayı nasıl oldu" sorusu karşısında sanık Niyazi T., "Olaydan sonra eve gelince Tolga mutfağa gidip bıçakla geldi. Odanın içinde döndü. Bıçakla kendine vurmaya başladı. Kendimi öldüreceğim dedi" diye cevap verdi. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
(Bursa)


YORUMLAR

  • 0 Yorum