‘Orman köylülerimizin ulaşım imkanlarını da arttırıyoruz’

Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Feke’deki yol yatırım çalışmalarında incelemede bulundu

‘Orman köylülerimizin ulaşım imkanlarını da arttırıyoruz’

Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Feke’deki yol yatırım çalışmalarında incelemede bulundu

‘Orman köylülerimizin ulaşım imkanlarını da arttırıyoruz’
17 Ekim 2020 - 09:30

Adana Orman Bölge Müdürlüğü, sorumluluk alanında kalan Adana ve Osmaniye illeri dahilindeki ormanlarda yaptığı çok amaçlı yollarla ormancılık faaliyetlerini kolaylaştırarak orman köylülerinin de ulaşım imkanını arttırıyor.
Orman Bölge Müdürlüğü İnşaat ve İkmal Şube Müdürlüğü kontrolünde yapılan yeni yol, büyük onarım, üst yapı ve sanat yapıları başta üretim, yangın ve koruma faaliyetlerini kolaylaştırırken köylülerin de ulaşım sorununu çözüyor.
Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, İnşaat ve İkmal Şube Müdürü Tufan Evran ile birlikte Feke Orman İşletme Müdürlüğüne ziyarette bulunarak yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
İşletme Müdürü Mustafa Çelen ve teknik ekiple beraber Akkaya deposunda yapılan parsellerde üst yapı çalışmalarını denetleyerek işletme müdüründen bilgi aldı. Daha sonra Bahçecik şefliği sınırları dahilinde bulunan Hıdıruşağı Mahallesinde yapımı başlanan köprü ile Sarıpınar Şefliği sanat yapısı, yeni yol yapımı kontrollerini yaparak karaçam tensil sahalarında denetlemelerde bulundu. Mera ıslahı çalışmaları kapsamında yapılan çeşme ve koyun banyoluklarını da inceleyen Bölge Müdürü Yılmaz; “Ormancılık faaliyetlerimizin daha etkin ve verimli bir şekilde yapılabilmesi için yol yatırım programlarımız büyük önem arz ediyor ayrıca orman köylülerimizinde ulaşım imkanlarını arttırmış oluyoruz. Adana Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2020 yılı yol yatırım programı dahilinde 138 kilometre yeni yol, 37 kilometre büyük onarım, 15 kilometre üst yapı, 25 metre köprü, 68 kilometre sanat yapısı yapımı gerçekleştiriyoruz. Tüm işletme müdürlüklerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Orman yol ağımızı en verimli şekilde kullanarak faaliyetlerimize Orman Genel Müdürlüğümüzün desteği ile her yıl artan miktarda yaparak devam edeceğiz. Bu konuda üstün çaba ve özveri gösteren çalışma ekibime teşekkür ediyorum” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum