Orman köylümüz kendi elektriğini üretiyor

Orman köylümüz kendi elektriğini üretiyor

Orman köylümüz kendi elektriğini üretiyor
17 Kasım 2020 - 16:04

​Adana Orman Bölge Müdürlüğü tarafından orman köylüsünün ekonomisine katkı sağlamak için 2020 yılı Orköy kredileri kapsamında Feke ilçesi Paşalı Köyü’nde 8 orman köylüsünün evlerinin çatısına “Fotovoltaik Güneş Enerjisi Sistemi” tesis edildi.
Orman Genel Müdürlüğü tarafından diğer orman köylülerine de örnek olması için tamamı hibe kapsamında kurulan Fotovoltaik Güneş Enerjisi Sistemi sayesinde orman köylülerinin artık elektrik faturası ödemekten büyük oranda kurtulacağı,  fazla üretilen elektriğin bedelinin ise ilgili dağıtım şirketi tarafından hesaplarına yatırılacağı belirtildi.
Çok önemli bir projenin hayata geçirildiğini belirten Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz orman köylülerinin kalkındırılması amaçlı enerji üretim ve dağıtımının artarak devam edeceğini belirterek açıklamasının devamında “Sayın Bakanımızın ve Orman Genel Müdürlüğümüzün destekleriyle  özellikle orman köylülerimizin tüketmiş oldukları elektriği kendi evlerinin üzerine kurduğumuz panellerle güneşten faydalanarak kendi elektriklerinin  üretimini gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle enerji açığımız azalmış olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve orman köylülerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum