Otopark ücreti cinayetine müebbet hapis cezası istendi

Otopark ücreti cinayetine müebbet hapis cezası istendi

Otopark ücreti cinayetine müebbet hapis cezası istendi
29 Haziran 2020 - 17:05

Neşet KARADAĞ
 
ADANA(GÜNAYDIN)-Adana'da otopark ücreti nedeniyle çıkan silahlı, bıçaklı kavgada 1 kişinin ölümü, 5 kişinin de yaralanması olayı ile ilgili olarak müşteki şüpheli konumundaki biri tutuklu 9 kişi hakkında 4.5 yıldan müebbet hapis cezasına kadar değişen hapis cezaları ile cezalandırılmaları istemiyle dava açıldı.
Adana Adliyesi karşısındaki otoparkta 10 Mart'ta otopark ücreti nedeniyle çıkan kavgada otopark işletmecisi Zafer Taşkın'ın silahla öldürülmesi ağabeyi Cumali Taşkın ile birlikte Volkan Erkara, Ahmet Yaşar Çolak, Hayati Karakaya ve Yusuf Günay'ın yaralanmalarıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı, otoparkçı Zafer Taşkın'ı tabancayla öldürdüğü, Cumali Taşkın ile Hayati Karakaya'yı da yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Volkan Erkara hakkında 'Kasten öldürme, Silahla kasten yaralama', tutuksuz şüpheliler Ahmet Yaşar Çolak, Cumali Taşkın, Emre Eren, Hayati Karakaya, İbrahim Genç, Kayhan Erkara, Vedat Yalçın ve Yusuf Sunay ile ilgili de 'Silahla kasten yaralama' suçundan iddianame hazırladı. Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianame yapılan inceleme sonucunda kabul edildi. Savcı, Erkara'nın müebbet ve ayrıca 9 yıl, diğer sanıkların da 4'er yıl 6'şar ay hapis cezaları ile cezalandırılmalarını istedi.
İddianamede, müştekiler ile sanıkların ifadelerine yer verildi. Otopark işletmecisi Zafer Taşkın'ı öldürüp 2 kişiyi de yaraladığı iddia edilen Volkan Erkara, iddianamede yer alan savunmasında, olay günü arkadaşının duruşması için adliyeye gittiğini, adliye karşısındaki otoparkta arkadaşı Yusuf Günay'ın kavga ettiğini gördüğünü belirterek, "Yanlarına gittiğimde şahısların elinde demir çubuk ve bıçak gördüm. Ben bıçakla yaralandım. Demir çubukla bana saldırmak isteyene tabancamı çıkartıp ayaklarına doğru ateş ettim. Durmayınca tekrar ateş ettim. Kaçarken polisler yakaladı" dedi.
Kavgada kardeşi öldürülen kendisi de ağır yaralanan otopark işletmecisi Cumali Taşkın da ifadesinde, otopark ücreti meselesi nedeniyle kardeşi Zafer ile Yusuf Günay'ın tartıştığını söyledi. Günay'ın telefonla arkadaşlarını çağırdığını belirten Taşkın, "Olay büyüdü. Volkan Erkara tabancayla ateş edince yaralandım.  Bunun üzerine işyerinden bıçak alıp bize saldıranların üzerine salladım" dedi.
Sanıklar 25 Eylül'de hakim karşısına çıkacak.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum