Reklam
Reklam

Öztürk ev hapsi ile tahliye oldu

Alemdar Öztürk ev hapsi ile tahliye oldu

Öztürk ev hapsi ile tahliye oldu

Alemdar Öztürk ev hapsi ile tahliye oldu

Öztürk ev hapsi ile tahliye oldu
12 Eylül 2018 - 15:46

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)-Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik haklarında 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 10 sanıktan tutuklu bulunan Ceyhan eski Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve Av.Mehmet Rasim Kuseyri ev hapsi ile tahliye edildi.

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Öztürk ile tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı. Sanık Mehmet Rasim  Kuseyri ise tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla duruşmada hazır edildi. Öztürk, FETÖ/PDY terör örgütüyle ilgisinin olmadığını öne sürdü. İftiraya uğradığını iddia eden Öztürk, yaptığı tüm kamu görevlerinde kanunlara uyduğunu söyledi. Belediyenin satış işlemlerinin hukuka uygun bir şekilde şeffaf ortamda yapıldığını belirten Öztürk, “HTS raporlarında da görüleceği üzere FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarıyla bir görüşmem mevcut değildir. Herhangi bir kamu zararına sebebiyet vermedim. Pensilvanya'ya gitmedim” diyerek tahliyesi ile birlikte beraatini istedi.

Diğer sanıklar da üzerlerine atılı suçlamaları reddederek adli kontrollerinin kaldırılmasını ve beraatlerine karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, bilirkişi raporuna göre iddianamede ileri sürüldüğünün aksine kamu zararının oluşmadığının tespit edilmesi nedeniyle Öztürk ve Kuseyri’nin ev hapsi ve yurtdışına çıkış yasağı ile tahliyesine karar verdi. Duruşma eksikliklerin tamamlanması için ertelendi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum