Papağana işkence eden Murat Özdemir gözaltında

MasterChef yarışmasından diskalifiye olan Murat Özdemir'in paylaştığı görüntüler infial yarattı..

Papağana işkence eden Murat Özdemir gözaltında

MasterChef yarışmasından diskalifiye olan Murat Özdemir'in paylaştığı görüntüler infial yarattı..

Papağana işkence eden Murat Özdemir gözaltında
18 Aralık 2018 - 12:03

Masterchef adlı yarışma programında yaptıklarıyla gündeme gelen daha sonra diskalifiye edilen Murat Özdemir, sosyal medyada yayınladığı işkence görüntüleriyle infial yarattı. Özdemir yayınladığı videolarda evinde beslediği papağanın boğazını sıkıyor ve nefessiz kalan zavallı hayvana bir ismi ezberletmeye çalışıyor.
Özdemir bu görüntüler nedeniyle gözaltına alınırken işkence ettiği papağan korumaya alındı.
Gazetecilere açıklamalarda bulunan hayvan hakları savunucusu ve sanatçı Ömür Gedik, Murat Özdemir için savcılık kararının beklendiğini söyledi.

Özdemir'in tutuklanmasını talep eden Gedik, "Ciddi anlamda hasta ruhlu ve tedavi olması gereken ve uzun bir süre bence dışarı çıkmaması gereken bir insan. Papağan içeride, az önce yanındaydım. Yanına biri girdiğinde bile o kadar korkmuş. Nasıl işkence gördüğünü tahmin edersiniz. Şimdi veteriner bekleniyor. Biz de hayvanseverler olarak en azından veterinerin gelip kuşun durumunun iyi olduğunun sabitlenmesini istiyoruz." dedi.

Görüntülerin ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Vatandaşlar, "Biri bu adamı durdursun", "Bu işkence cezasız kalmasın" diye tepkilerini dile getirdi. 

Sosyal medyada paylaştığı papağana işkence videosundan dolayı gözaltına alınan Murat Özdemir adliyeye sevk edildi.

MURAT ÖZDEMİR KİMDİR?
Murat Özdemir kimdir? Türkiye onu TV8'de yayınlanan MasterChef programı ile tanıdı. Murat Özdemir, 1973 yılında Bolu'da dünyaya geldi. Aşçı bir aileden gelen Murat Özdemir'in kendisi de aşçılık yapıyor. İlk evliliğinden 16 yaşında bir kızı olan yarışmacı, fitness sporuyla ilgileniyor ve gezmeyi çok seviyor. MasterChef Türkiye yarışmacısı olan Murat Özdemir kırmızı takımda performans sergilemişti.MasterChef Murat adıyla televizyon ekranlarında tanınan Murat Özdemir'in bir papağana şiddet uyguladığı videoya Acun Ilıcalı'dan tepki geldi. Ilıcalı “Hayvanlara yapılan zulmü lanetliyorum. Yüce yargının bu insan müsveddesi için gerekeni yapacağına inanıyorum.” dedi.