Potada büyük çekişme

Liseler arası basketbol maçlarında mücadele eden okul takımları kıyasıya yarışıyor.

Potada büyük çekişme

Liseler arası basketbol maçlarında mücadele eden okul takımları kıyasıya yarışıyor.

Potada büyük çekişme
08 Aralık 2021 - 11:50

KEREM PELİT
EMİR SAĞLAM

 
Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan liselerarası basketbol maçları hız kesmeden devam ediyor.Cuma günü sona eren grup maçlarının ardından tek maçlı eleme müsabakaları başladı. Eleme müsabakalarının ilk maçı G Grubunun birincisi Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi ve H grubunun ikincisi İMKB 24 Kasım Anadolu Kasım Anadolu Lisesi arasında gerçekleşti. Oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçen maç 46-36 Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesinin üstünlüğüyle sonuçlandı.

Bu karşılaşmanın hemen ardından Ceyhan’da oynanan turnuvanın birincisi Ceyhan Anadolu Lisesi ve D grubu ikincisi İlhan Atış Anadolu Lisesi maçı başladı. Karşılaşmanın ilk dakikaları çekişmeli geçti. Son periyot maçı koparan ve üstünlüğü sağlayan taraf ise İlhan Atış Anadolu Lisesi oldu. Maçın skoru 54-40 bitti.

Fikstüre göre günün üçüncü maçı turnuvanın favori takımı olan Özel Eral Anadolu Lisesi ve Ceyhan ilçesinin 2. olan takımıyla yapılacaktı.Ceyhan'ın ikinci olan takımı maça çıkmayarak hükmen mağlup sayıldı. Böylece Özel Eral Anadolu Lisesi bir üst tura yükseldi.Günün son maçı ise H grubunun birincisi Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi ve G grubu ikincisi Özel Sular Anadolu Lisesi arasında gerçekleşti. Heyecanlı başlayan maçı 69-55 skorla Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi takımı kazandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum