‘Pozantı’nın tarihi önemini dünya çapında bilinir hale getireceğiz’

Adana Valisi Süleyman Elban, ilçe ziyaretlerine Pozantı ile devam etti.

‘Pozantı’nın tarihi önemini dünya çapında bilinir hale getireceğiz’

Adana Valisi Süleyman Elban, ilçe ziyaretlerine Pozantı ile devam etti.

‘Pozantı’nın tarihi önemini dünya çapında bilinir hale getireceğiz’
25 Ocak 2021 - 09:10

 
 Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)

Adana Valisi Süleyman Elban, ilçe ziyaretleri kapsamında Pozantı’ya giderek incelemelerde bulundu. Kaymakamlık, belediye başkanlığı, emniyet müdürlüğü ve jandarma komutanlığını ziyaret eden Vali Elban, “Pozantı ilçemiz tarihi önemiyle, doğal güzellikleriyle, temiz havasıyla güzel Adana’mızın güzel ilçelerinden biri” dedi. 
Vali Elban’ı Pozantı Kaymakamı Emrah Akduman ve Kaymakamlık personeli karşıladı. İl Emniyet Müdürü Doğan İnci ile İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Taşkın Keleş’in de hazır bulunduğu ziyarette Vali Elban, ilçede gerçekleştirilen çalışmalar ve verilen kamu hizmetleri hakkında detaylı bilgiler aldı.  Pozantı’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Elban, “Adana’mızın her bir ilçesi kendine has dokusuyla önemli potansiyelleri içinde barındırıyor. Pozantı ilçemiz de tarihi önemiyle, doğal güzellikleriyle, temiz havasıyla güzel Adana’mızın güzel ilçelerinden biri.” dedi. 
Pozantı’nın tarihi değerine vurgu yapan Vali Elban, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu topraklara gelerek gerçekleştirdiği Pozantı Kongresi’nde, Kurtuluş Mücadelesi’nin güney cephesini oluşturduğunu ve bu bağlamda Pozantı’nın tarihi bir öneme sahip olduğunu belirtti. 
Pozantı ilçesinin bu değerinin Türkiye ve dünya çapında daha bilinir olmasına gayret göstereceklerini ifade eden Vali Elban, “İlçemizin sahip olduğu diğer tüm potansiyelleri de geliştirmek amacıyla çalışacağız. Güzel ilçemizin değerli vatandaşlarına en iyi kamu hizmetini sunmak, vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltmek için azami gayreti göstereceğiz.” şeklinde konuştu.  
.
POZANTI BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ
Vali Süleyman Elban ve beraberindekiler daha sonra, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ı ziyaret etti. Vali Elban, belediye tarafından verilen hizmetler hakkında bilgiler aldı. Burada kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, belediye tarafından verilen hizmetlerin kalitesinin daha da arttırılması, Pozantı’nın değerine değer katacak projelerin hayata geçirilebilmesi için tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi ve Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın şahsında belediyenin tüm personeline çalışmalarında başarılar dilediğini sözlerine ekledi.
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ise Vali Elban’ın ziyaretinden onur duyduklarını belirtti.

VALİ ELBAN POZANTI İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NDE
Pozantı İlçe Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret eden Vali Elban, ilçede gerçekleştirilen emniyet ve asayiş çalışmalarıyla ilgili ve  ilçenin genel durumu hakkında yetkililerden bilgiler aldı.Vali Elban, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için büyük bir özveri, cesaret ve kahramanca çalışan tüm güvenlik güçlerimize görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

BAŞARILAR DİLEDİ
Vali Süleyman Elban, Pozantı İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret etti.
Vali Süleyman Elban, ilçede jandarma tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve hizmetler hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Vali Elban, vatandaşın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden üstün bir gayret ile görev yapan Jandarma Teşkilatının değerli mensuplarına çalışmalarında başarılar dilediğini ifade etti.
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum