Restore edilen Sadık Paşa Konağı ilk sergisine ev sahipliği yaptı

Restore edilen Sadık Paşa Konağı ilk sergisine ev sahipliği yaptı

Restore edilen Sadık Paşa Konağı ilk sergisine ev sahipliği yaptı
11 Ekim 2019 - 08:30

MUSTAFA ÖZKE
 
ADANA (GÜNAYDIN) –
Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) tarafından restore edilerek Tarsus’a kazandırılan Tarsus Amerikan Koleji Sadık Paşa Konağı, ilk sergisine ev sahipliği yaptı.
Tarihi konağın sergi salonu, Nihat Arıkan‘ın heykelleri ve Dorothea Atalay’ın resimlerinden oluşan karma sergiyle açıldı.
Türkiye’nin en köklü kurumlarından Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) tarafından restore edilerek Tarsus’a kazandırılan Tarsus Amerikan Koleji Sadık Paşa Konağı, büyüleyici bir sergiyle Tarsuslularla buluştu.Tarsus Amerikan Koleji Sadık Paşa KonağıSergi Salonu; Nihat Arıkan‘ın heykelleri ve Dorothea Atalay’ın resimlerinden oluşan karma sergiyle açıldı.
 
TARİHİ KONAKTA BÜYÜLEYİCİ SERGİ
 
Sergi salonunun büyüleyici ve tarihi atmosferiyle sanatçıların birbirinden değerli eserlerinin bütünleştiği serginin açılışına; Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, TAC Mezunlar Derneği  Başkanı Ramazan Dinçer, Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ali Cerrahoğlu, Tarsus Amerikan Koleji Müdürü Ahu Arslan, Tarsus SEV Ortaokul Müdürü Ayfer Aydın, Tarsus SEV İlkokul Müdürü Çiğdem Özyürekoğlu, Tarsus’taki sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve sanatseverler katıldılar.
TAC’68 mezunu sivil toplum gönüllüsü Nihat Taner’in büyük emek verdiği serginin açılışında AKOB’un (Akdeniz Opera ve Bale Derneği) katkısı olarak gelen çello ve keman ikilisinin sunduğu müzik dinletisi de beğeniyle izlendi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum