Sağlık görevlisi çifti darp edenlerin 16’şar yıl hapsi istendi

Sağlık görevlisi çifti darp edenlerin 16’şar yıl hapsi istendi

Sağlık görevlisi çifti darp edenlerin 16’şar yıl hapsi istendi
03 Aralık 2019 - 08:33

Haydar ŞENGÜL
 
ADANA(GÜNAYDIN)
-Adana'da karıştıkları trafik kazasında yaralanan kadına yardım eden sağlık görevlisi çifti darp edip, tehdit ve hakarette bulundukları iddia edilen 2 kişinin 16’şar yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle dava açıldı.
Çukurova ilçesi Devlet Bahçeli Bulvarı üzerinde 25 Mayıs’ta sağlık görevlisi Sinan Üçer (40) ve eşi hemşire Özlem Üçer’in (35) otomobilleriyle giderken aniden yola çıktığı iddia edilen D.Ç.’nin (15) aracın dikiz aynasına çarpıp yaralanmasının ardından yaşanan olaylarla ilgili soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı, yaralanıp yere düşen D.Ç.’ye yardım ettikleri sırada hemşire Özlem Üçer ve sağlık görevlisi eşi Sinan Üçer’e beyzbol sopasıyla saldırıp darp ettikten sonra, hakaret ve tehditlerde bulundukları öne sürülen yaralı genç kızın tanıdığı olduğu öne sürülen tutuksuz Bayram A. ve Kerim T. Hakkında ‘Basit yaralama, birden fazla kişi ile tehdit ve hakaret’ suçlarından iddianame hazırladı. Adana 14.Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame yapılan inceleme sonucunda kabul edildi.
İddianamede, sanıkların her bir müşteki için 8’er yıldan olmak üzere 16’şar yıl hapis cezası ile cezalandırılması istendi.
İddianamede, dolmuşun ön tarafından aniden D.Ç.’nin yola çıktığı ve harekat halindeki müştekilerin aracının dikiz aynasına çarpıp yere düştüğü belirtildi. Yere düşen D.Ç.’ye müştekilerin yardım etmeye çalıştıkları sırada  şüphelilerin gelip ‘ayağı kırılmış, sizi öldürürüm’ gibi tehditler ve küfürler ile saldırdıkları belirtilen iddianamede, arbede sırasında sanıklardan Bayram’ın elinde sopa bulunduğu, Kerim’in de hemşire Özlem’i tokatlayarak yaraladığı kaydedildi.
2 şüpheli önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum